| 6sheep a întrebat:

În urmă cu vreo 4 săptămâni am avut ultimul contact sexual cu fosta mea prietenă. După o zi sau două, a început să mă mănânce, iar uneori să mă usture penisul. Apoi a început să se formeze un fel de piele foarte umedă și albicioasă care se exfolia in mod repetat. După ce era complet curat, se puteau observa mici pete roșii. Apoi o perioadă de timp nu am mai avut erecții, nici măcar când încercam să mă masturbez nu aveam o erecție completă, prin urmare mă durea, deci nu am mai făcut asta deloc. Am urmat un tratament naturist, pe bază de ceai (o spălam ca de obicei când treceam pe la toaleta, dar cu ceai), la recomandarea unui prieten care pretindea că a avut aceiași problemă și că nu ar trebui să dureze mai mult de o săptămână. Zis și făcut! Azi, problema pare a fi de domeniul trecutului, dar parcă doar 90% e rezolvată. Am întrerupt tratamentul cu ceai după vreo 3 săptămâni, nu se mai formează acea "piele", dar parcă mai sunt câteva mici pete roșiatice. Reușesc să am erecții destul de puternice, ba chiar să am parte de o masturbare cât mai plăcută, totuși urmată de o mică durere. Ce recomandări aveți, in afară de medic?! Vreau să pot profita de o eventuală relație cu o altă persoană, dar deocamdată mă împiedică problema asta, iar eu încep să fiu nerăbdător, întrucât a trecut o lună fără contact sexual.
Va mulțumesc anticipat!

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si nu uita de prezervativ!

| 6sheep explică (pentru PsihoSex):

După experiența asta voi fi mai precaut. Când vorbim de o aventură, e regulă să folosesc prezervativul. Deși nu-l folosesc atunci când vine vorba de sex oral.
In cazul de față, fiind o relație, am optat pentru o plăcere cât mai mare. Și degeaba aș fi purtat prezervativul dacă am făcut cunilingus. Și nu, nu se întâmplă des, ci doar în cazul persoanelor de încredere.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa folosesti unguentul cu antibiotice Fluocinolon N Atb, cu care sa ungi zilnic de 2 -3 ori intreaga suprafata a glandului penian, intr-o perioada de circa 1-2 saptamani. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Sa speli penisul cu apa calda si sapun si sa-l ungi cu o crema Canesten, care se gaseste la orice farmacie si se da fara reteta de la medicul de familie.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai vreo infecție?
Nu ar fi bine să mergi la un medic?

| 6sheep explică (pentru Andreeush):

O infecție e exact ce am. Dar nu'i de speriat. Intreb aici să mă folosesc de experiențele celor care au fost la medic atunci când au avut aceași problemă laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Îți recomand și eu ce ti-a recomandat Emilian 65 Canesten crema este foarte bun și iubitul meu a avut ceva asemănător dar se spăla și dimineața și seara cu ceai de mușețel și după se dădea cu Canesten și în maxim o săptămână ia trecut.

| 6sheep explică (pentru Ely1234567):

Au fost simptome pe care le-ai simțit și tu? Astfel poate e mai ușor de găsit cauza. Nu am ajuns in punctul in care să comunic problema cu ea.