| RAY a întrebat:

Intro relație la distanța cum poti prinde încredere in respectiva persoana? pentru ca nu prea ai cum sa stii daca e ceva adevarat

Răspuns Câştigător
| MrLucas a răspuns:

Exista 2 tipuri de relatii la distanta:
a) ati fost unul langa altul o buna perioada apoi a intervenit distanta
b) nu prea ati interactionat prea mult face to face.
Am avut parte de ambele, esecuri totale.
In general in cazul b) persoanele in cauza au nevoie de un partener de conversatie, nu de un partener, asa ca le cam doare undeva de "relatie".
Parerea mea e ca nu merita sa investesti intr-o relatie la distanta, te amagesti singur.Desigur in cazul a) cunosti deja persoana si e total altceva.

16 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nu se poate vorbi de incredere pentru ca nu prea se poate vorbi de relatie.
O relatie la distanta este o gluma, o amagire.
Singura situatie in care functioneaza este cand distanta este pentru o perioada scurta de timp: nu stiu, pleaca la un curs de maxim 2-3 luni, de exemplu.
Altfel...e inexistenta relatia sau va deveni inexistenta usor-usor.

| RAY explică (pentru sofisis):

Ai dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Da și nu.
Depinde acum. Vezi asta din conversații și eventual să vb cu voce la telefon.
Deci, poți avea încredere.
Dar de cele mai multe ori se termină cu un eșec pentru persoana respectivă fie băiat sau fată. Așa e lumea din păcate în 2015.
Dacă tipa chiar e normală e perfect, și merită să fie apreciată pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatile la distanta nu sunt de incredere, nici nu poti afla cine este persoana in unele situati.

| Gunoi a răspuns:

N0o să fie, încrederea se câștigă greu la câțiva pași distanță. Și apoi se pierde totul într-o secundă.
Sunt persoane care se dedică și persoane care nu, orice e posibil dar depinde de intenția pe care o urmăresc aceștiawinking

| volumexd a răspuns:

Increderea se castiga cu timpul. Vorbiti mai des, astfel incat sa stiti unul de altul si sa puteti avea incredere unul in celalalt, altfel nu prea ai cum sa iti dai seama.winking

| RAY explică (pentru volumexd):

Si daca joaca teatru

| volumexd a răspuns (pentru RAY):

Asta ramane sa iti dai tu seama. Sau daca nu vrei sa astepti intreab-o direct.

| RAY explică (pentru volumexd):

Tu crezi in relatii la distanta?

| volumexd a răspuns (pentru RAY):

Sncer, nu. Poate doar in cazuri foarte rare se intampla sa tina relatia...

| RAY explică (pentru volumexd):

Si tu ai merita funda, asa e

| volumexd a răspuns (pentru RAY):

Eu nu dau sfaturi pentru funda, sper doar ca te-am ajutatwinking

| RAY explică (pentru volumexd):

Dar ai dreptate, eu unu m-am saturat de asa ceva sincer e doar pierdere de timp, crezi ca si conversatile pe retelele sociale e pierdere de timp?

| volumexd a răspuns (pentru RAY):

Hmm... Depinde, in cazut asta nu cred. Adica eu am mai avut conversatii pe diferite site-uri/jocuri online cu anumite persoane si inca tinem legatura. Nu cred ca asta e o pierdere de timp.