| karla22bv a întrebat:

Is cu un baiat de 1 an la inceput el avea prietena cand ne-am cuplat si nu am stiut si eu aveam prieten dar nu era o relatie asa serioasa nu prea tineam la baiatul respectiv asa ca m-am cuplat cu el si dupa ce am aflat ca el are prietena i-am spus si eu ca am prieten si am continuat relatia asa cam 2 saptamani ca si "amanti" dar dupa 2 saptamani el mi-a cerut sa ma despart de baiatul cu care eram pe atunci ca si el se va desparti de fata cu care e zis si facut eu m-am despartit de baiatul acela si el de fata aceea si de atunci am continuat relatia este totul frumos nu am ce zice dar problema e ca el ma cam minte de la un timp si imi ascunde lucruri si imi zice ca e intr-un loc si e in altul si imi zice ca nu are baterie si isi inchide telefonul nu stiu ce sa mai cred eu is o fata mai orgolioasa si i-am propus sa ne despartim si el a zis ca nu o sa permita asa ceva si ca el ma iubeste si nu m-ar parasi pentru nimic pe lumea asta si e doar imaginatia mea dar eu il simt s-a schimbat voi ce ma sfatuiti credeti ca exagerez?

Răspuns Câştigător
| RzC_2505 a răspuns:

In primul rand gelozia nu este deloc buna in sportul asta. Lasa-l liber, vei vedea ca va fi mai dependent de tine. Ideea e sa nu intrati ca si majoritatea cuplurilor in aceste boli relationare. Lasa-l liber si nu deveni paranoica, de fapt vrei sa il lasi pentru ca nu ai curajul sa rezolvi altfel problema. Din ce ai scris acolo mie imi pari o fata instabil emotionala, incearca sa iti controlezi iesirile si impulsurile si nu fi o mica paranoia. Oricum daca vrea sa te insele te inseala si cu tine de mana stai linistita. Schimba-ti atitudinea si vei vedea rezultatele. Daca vei afla ca te inseala, ii spui un simplu pa, fara drame si fara serii de impacari/despartiri.
Dovedeste ca esti superioara si ca esti mai buna de atatwinking Mult succes domnisoara!

1 răspuns:
| karla22bv explică:

Nu stiu cum as putea sa il urmaresc pentru ca el nu e de la mine din oras si in plus nu as deveni un pic prea obsesiva?