| Alinutza_6937 a întrebat:

Iubesc un baiat de apropae 3 ani dar pana acum nu am vorbit mare lucru doar ne-am salutat, insa stiu aproape sigur ca nici lui nu ii sunt indiferenta.acum vreo doi ani mai exact pe 29.04.2009 l-am vazut intamplator pe strada( el nu sta in acelasi oras ca mine cam la 5 km distanta), apoi a plecat din tara.incepusem sa-l uit si l-am revazut din nou.Ne-am mai vazut de cateva ori dar el cred ca este f timid si nu vorbeste cu mine doar ma saluta insa il vad dupa privire, apoi l-am vazut ultima data pe 29.04.2010 si am aflat ca a plecat din nou din tara, iar am simtit ca l-am uitat si ma indrag de altul si cand.ieri 29.04.2011 dupa un an il vad iar, intamplator pe strada am observat ca se uita cineva la mine atent cand era el, nu il mai recunosteam ploua si apoi am intors privirea brusc.se tot uita dupa mine.semne ca el ma place au fost destul de multe: se uita la mine cand ma vede non-stop, se uita dupa mine cand trec pe langa el, mama lui ii punea mamei mele intrebari despre mine, sora lui mi-a spus ceva de genul " sa mai vii pe la noi" cand am plecat din satul unde sta el, cealalta sora a lui se uita si ea la mine f mult, m-a invitat la dans intr-o seara pe o mel de dragoste si cand am vazut filmarea se vedea cum traia momentul.insa nu vorbeste cu mine adica nu intra in nici-un fel de disctuie. O singura data cred ca a vrut sa vorbim insa parca cineva nu vrea sa ne lase sa facem acest lucru. eram la o petrecere in familie, eu eram afara cu o ruda si cand a venit el cel mai probabil sa vorbeasca cu noi, cu mine, eu am intrat inauntru abia apoi realizand ca el iesea sa vorbeasca cu noi si am vrut sa ies inapoi dar el a intrat vazand ca am intrat. ce sa faac?

Răspuns Câştigător
| Anime1222 a răspuns:

Spuneee-i, ce mai astepti?!
bine daca esti timida ca in cazul meu, chestia de mai sus nu ajutatongue
cheama-l afara vorbiti:despre muzica filme cum e in afara si chestii poti dac nu sa mai chemi pe cineva sa va insoteasca. Daca da atatea semne fa tu primul pas, nu lasa anii sa treaca pe langa tine

2 răspunsuri:
| OnNne a răspuns:

Pai ce e de facut? simplu. te duci la el il iei de o manuta si i zici "baiatule uite cum sta treaba "te plac","vreau sa stiu daca si tu ma placi" daca zice da bine daca zice nu. (ceea ce nu cred ca va face ) asta e viata merge inaintetongue sper ca te-am ajutatbig grindd

| SweetyCandy a răspuns:

Moama. da ce mult ai scris... mi-e si lene sa citesc. sh cred ca de aia nu ai raspunsuri. pentru ca e prea lung