| Alinutza_6937 a întrebat:

Simt ceva pentru baiat de aproape 4 ani dar pana acum nu am vorbit mare lucru doar ne-am salutat, insa stiu aproape sigur ca nici lui nu ii sunt indiferenta.acum vreo doi ani mai exact pe 2.05. 2009 l-am vazut intamplator pe strada( el nu sta in acelasi oras ca mine cam la 5 km distanta), apoi a plecat din tara.incepusem sa-l uit si l-am revazut din nou. De cate ori ne vedem, doar ma saluta apoi l-am vazut ultima data pe 2.05. 2010 si am aflat ca a plecat din nou din tara, iar am simtit ca l-am uitat si ma indrag de altul, surprinzator pe 2.05. 2011 dupa un an il vad iar, intamplator pe strada am observat ca se uita cineva la mine atent cand era el, nu il mai recunosteam. Semne ca el ma place au fost destul de multe: se uita la mine cand ma vede non-stop, mama lui ii punea mamei mele intrebari despre mine, sora lui mi-a spus ceva de genul " sa mai vii pe la noi" cand am plecat din satul unde sta el, m-a invitat la dans intr-o seara pe o mel de dragoste si cand am vazut filmarea se vedea cum traia momentul.insa nu vorbeste cu mine adica nu intra in niciun fel de discutie. Anul acesta, il uitasem( nu-l mai vazusem de circa 8 luni), am prieten, insa azi am iesit din casa si vis-a-vis, il vad, deci tot in apropiere de 2.05..nu stiu cum se intampla mereu asta..sa-l vad aproape in aceeasi zi in fiecare an si sa nu il vad decat ff rar in cursul anului..nu stiu ce sa mai fac..am niste stari foarte aiurea. iarasi ma gandesc non stop la el si credeam ca il uitasem, a simtit si prietenul meu acest lucru..am 21 de ani. ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Sa par mai dur, daca nu il uiti definitiv pe baiatul din "visele" tale s-ar putea sa ramai fara nici unul, faptul ca actualul prieten/iubit a simtit lucrul asta nu e de bine, chestia asta sa-r putea sa il faca pe actualul indiferent.
Glumeste in iubire, dar nu iubi in gluma

| Tynnna a răspuns:

Nu vreau sa par insensibila, dar cred ca ar fi bina sa traiesti viata reala, nu in imaginatia ta. daca exista ceva, in 4 ani de zile cred ca baiatul facea o miscare. nu iti lasa relatia actuala sa se duca pe apa sambetei pentru o iluzie si o coincidenta de zile. Faptul ca mama lui intreaba de tine poate fi pura curiozitate, iar daca ea te place nu inseamna neaparat ca te place si el sau ca el i-ar fi marturisit ceva mamei sale. Sora lui poate doar vrea compania ta, ce legatura are cu el? Nu prea vad multe sperante pentru tine si totusi tu esti indragostita de el. Gandeste-te bine la doua variante. Poti sa iti vezi de relatia ta si sa il uiti pe baiatul asta. Sau poti sa te desparti de prietenul tau si sa iti incerci sansele(adica sa faci tu primul pas ca vad ca el nu face nimic). Tine cont insa, daca reusesti ai putea descoperi ca nu va potriviti, ca nu e deloc cum credeai/sperai tu. poate cine stie, are si prietena in afara unde pleaca el mereu si chiar daca nu are va tebui sa te multumesti cu o relatie mai mult la distanta. vrei asa ceva? si daca nu merge, ramai fara niciunul. tu decizi daca merita. bafta! :*

| SentimentalConsil a răspuns:

Hei, dar tu ai prieten, vezi cand isi baga dracul coada ce se intampla? eu zic sa-ti vezi de relatia ta actuala, ti-ar place sa fi in locul prietenului tau si sa te pomenesti ca prietena face ochi dulci altuia? gandeste-te de pe acum ce-o sa patesti din partea mamei si sorei celui invatat sa mearga afara, o sa te urmareasca pasa cu pas si nu cred ca ti-ar place.Nu vreau sa faci intocmai ce am scris eu dar pune raspunsul meu si al Tynnei cap la cap si trage o concluzie
Sa fim iubiti si fara frica kiss

| andreyutzzu3 a răspuns:

Fraaaate ce-i cu textele astea? Am facut scurta la ochi si tot nu am ajuns la capat. D aia nu va suporta nimeni, k nu va mai puteti opri din palavrageala fara rost

| Tynnna a răspuns (pentru andreyutzzu3):

Te-a bagat cineva in seama?

| Saw3Danny a răspuns:

Daca ai prieten ramai cu el, daca ai fi in locul lui cum te-ai simti sa te lase asa peste noapte?