| nobody_9468 a întrebat:

Iubirea invinge orice?

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Pai. daca e adevarata, si chiar crezi ca nu ai putea trai fara persoana respectiva, ca e totul pentru. tine. etc. merita sa lupti contra orice/oricui. Si nu sunt de acord cu faza ca ''invinge orice in afara de moarte''. A existat cineva cineva care a murit si a invit ca sa spuna asta? De ce 2 persoana nu pot fii impreuna si in lumea cealalta?winking

22 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Atata timp cat iubirea e adevarata si reciproca din partea ambelor persoane, fii sigura ca ea va invinge, orice obstacol, tot, tot.

| catthshshshs a răspuns:

Eu cred ca invinge orice, daca este o iubire sincera si adevaratawinking

| cristi202 a răspuns:

Eu cred ca iubirea invinge si moartea. Cind cineva iubeste cu adevarat si isi sacrifica viata pentru persoana iubita, atunci iubirea a invins moartea, chiar moartea a terminat acea viata de om. Persoana care ramine in schimb, va fi mereu amprentata de-a lungul vietii de sacrificiul celui iubit.

| HBK a răspuns:

Da, iubirea invinge orice obstacol. Din pacate, mai putin unul singur:moartea.Ai auzit si tu sintagma:"pana cand moartea ne va desparti". Nimic nu dureaza la nesfarsit.

| nicol20 a răspuns:

Depinde de circumstante

| VodkaCoca a răspuns:

Parerea mea daca e iubire/dragoste adevarata invinge totul.:X

| tarziu a răspuns:

Iubirea invinge orice. Am pus fericirea ei mai presus decat fericirea mea si am lasat'o cu acel care crede ea ca o va face fericita! E ciudat sa zic ca a invins iubirea, dar daca ea e fericita, sunt multumit

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Da, iubirea învinge orice. Dar înainte să începi să lupţi cu iubirea ta ca armă, asigură-te că este într-adevăr iubire şi nu o toană temporară...

| oz a răspuns:

Orice? nu invinge moartea...

| lostcontrol12 a răspuns:

Aproape orice. e greu sa invinga moartea.si nu e nimic mai dificil:-

| AlndChocolate a răspuns:

Nu invinge chiar orice.

| kytty a răspuns:

Nu

| jolie a răspuns:

Nu chiar orice

| mihaix a răspuns:

Nu stiu, iubirea reciproca, poate, iubirea comuna, maybe, dar conceptul de iubire, nu cred

| TheToxicNightmare a răspuns:

Nu, ea invinge mai mult cuplul mai puternic, adica cand o fata si un baiat se iubesc asa de mult, fac in asa fel incat sa ramana impreuna, dar, hei! Sunt fericita ca nu am baiat! UrA!

| DraIneR a răspuns:

Nu
esti intr-o masina cu iubita si va loveste o masina
iubirea n-a invins laughing)

| DraIneR a răspuns:

Nu
esti intr-o masina cu iubita si va loveste o masina
iubirea n-a invins laughing)

| andreea69dea a răspuns:

La varsta adolescentei da, dar deja la o anumita varsta iubirea dintre 2 persoane nu este de ajuns ca o relatie sa functioneze.Este nevoie de mult mai mult.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Sunt de acord OZ

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este impartasita, atunci chiar nu exista obastacole in calea ei.

| didik a răspuns:

Hmm da si nu. Daca este o iubire adevarata, as putea zice ca da, invinge orice mai putin moartea. Un lucru e sigur: iti va da curaj atata timp cat e impartasita in mod egal. As putea dezvolta acest subiect adaptandu-l la contextul zilelor noastre si as putea spune ca nu. Nu invinge orice.