| Kajun a întrebat:

Iubita mea a avut banchetul, in urma cu o zi ne-am certat foarte rau, ajungand la concluzia sa ne despartim fiind o decizie la nervi. Am mai fost despartiti da nu mai multe de 3 zile pentru ca ne reimpacam mereu, pana in seara banchetului in care a avut treaba cu un baiat, s-a sarutat cu el, s-a imbatat foarte urat, cica din cauza mea ca i-am facut mult rau. Acum vorbim, doar ca niste prieteni nimic mai mult, eu inca o mai iubesc, mai am sentimente pentru ea, probabil la fel si ea pentru mine, doar ca nu vrea sa recunoasca. Ea inca vorbeste cu acel baiat, vrea sa si iasa cu el, ma compara cu el, ca e mult mai intelegator, i-am spus ca inca mai sper la o reimpacare intre noi pentru ca nu as renunta la un an de relatie pur si simplu, ea a spus ca nu mai are nevoie de nimeni momentan, ca se concentreaza pe bac, doar dupa ce il va lua poate sa se intample din nou. Sunt indecis, nu imi da un raspuns concret daca sa o astept sau sa plec din viata ei doar pentru a o face fericita, tot ce zice e ca nu o inteleg, si daca nu sunt dispus sa astept, sa plec. Acum nu stiu daca vrea sa incerce ceva cu acel baiat sau nu, si sa ma tina si pe mine ca pe o roata de rezerva momentan. Vreau niste pareri despre aceasta situatie!

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate fi asa cum spune, se concentreaza pe bac.In felul asta, dupa ce termina, va avea mintea mai libera si poate veti judeca situatia impreuna, un pic mai rational, nu doar impulsiv. Cu siguranta si stresul asta isi pune cuvantul.In acelasi timp, bacul poate fi doar o scuza sa te ignore. Faptul ca s-a sarutat cu altul nu mi se pare deloc normal, ba chiar intra la red flags si denota imaturitate. Tu nu ar trebui sa fii niciodata pe planul doi pentru cineva.

Din punctul meu de vedere sa va impacati si sa va despartiti des inseamna ca nu va intelegeti, deci mai bine sa isi vada fiecare de drum.

| ywar a răspuns:

La varsta asta despartirile si impacarile sunt la ordinea zilei. Aveti BAC-ul si asta ar trebui sa va preocupe.
S-a imbatat. asa face orice adolescenta necoapta. Faceti toti asa. Beti pana nu mai puteti, amestecand bauturile.
Ce speri de la ea? Sa revina la tine? Iubirile astea sunt volatile, nu rezista. Asteapta si tu pana pe la 25-26 ani cand, poate, o sa fie mai bine din punctul asta de vedere.
Daca ai boala pe ala, fa-i o vizita. Ia niste baieti cu tine ca sa nu aiba vreo sansa.

| anonim3247 a răspuns:

Tu ar trebui să termini cu ea

| anonim3247 a răspuns:

Caută alta și așa e cel mai bine.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cere-o in casatorie si termini cu golaneala. Daca accepta casatoreste-te cu ea si gata.
Daca nu atunci cauta alta.
Ce e aia ''relatie'', ''iubita''?

| AnonimDedicat a răspuns:

Daca s-a sarutat cu ala e clar ca nu e loiala, eu in locul tau i-as fi dat ghost direct din clipa aia.