| GogosikaInfuriata a întrebat:

Hello everyone! Am si eu o povestioara de dragoste care sa incheiat de curand. Suna cam asa:

A vrut sa ne despartim, ne-am despartit, spunandu-mi ca de-a lungul a 3 ani i-am facut multe, orgolii, principii, ambitii (chestii legate de comportament) si mai pe scurt nu a mai rezistat si a ajuns la concluzia ca e mai bine sa ne despartim (dupa un termen de o luna timp acordat de mine pentru el, pentru ca fiind un tip cam indecis nu stia ce vrea sa faca) si dupa o luna mi-a zis ca e mai bine sa fie NU! E constient ca om perfect fara defecte si fara pacate nu exista si cu toate astea a decis sa mergem pe drumuri diferite. Mi-a spus ca "niciodata sa nu zic niciodata pentru ca cine stie dupa experienta asta, sau dupa altele care vor urma, vom ramane cu buza umflata amandoi si poate vom vrea sa reluam ce-a fost odata" si mi-a recunoscut ca o sa-i fie greu sa isi faca alta relatie sigura si serioasa pentru ca eu am fost pentru el aproape tot ce si-a dorit, si frate si sora si prietena si iubita, ca i-am fost alaturi si la bine si la greu, ca l-am ajutat cand a avut nevoie de ajutor, ca am fost genul de fata care nu e "pudel" si nu ma las calcata in picioare si am stiut de fiecare data sa-mi castig respect, dar ca o sa incerce si alte relatii. Acuma va intreb pe voi: In cazul unui esec cu privire la viitoarele relatii ale lui, daca va dori sa se intoarca la mine, nu ati interpreta asta ca voi ati fi a 5-a roata la caruta, sau roata de rezerva? In cazul in care nu ar gasi pe altcineva mai bun, sa vrea sa se intoarca la ce-a avut? Vi se pare corect? Ce ati face in locul meu? Eu am decis sa fiu un timp singura (o luna sau doua) pentru a-mi pune ordine in ganduri dupa care imi voi vedea de viata FARA EL. Astept cat mai multe raspunsuri, am nevoie de sfaturi sad Pls luminati-ma.

1 răspuns:
| myworldis5784 a răspuns:

Am patit si eu la fel si iubi a meu a avut o relatie cu alta, una care a implikat si relatii de tot genul, dupa 1 luna el a aparut din nou in viata mea, ca sa imi ceara iertare si sa zica ca ii pare nespus de rau de tot raul pe care mi l-a facut si in acel moment eu l-am iertat de ce? Pentru ca mi-am dat seama in aceasta luna in care am fost despartiti ca eu intr-adevar il iubesc si vreau sa fiu cu el, insa caci exista si un insa aici mi-am pierdut increderea in el, ceea ce i-a luat mult timp sa mi-o recapete, au trecut citiva ani de atunci si noi suntem in 2 si avem o relatie perfecta.
poate iubi asta a tau s-a saturat de tine, s-a plictisit si vrea ceva nou, insa asculta scumpo la mine ca stiu bine ce zic, el mai buna ca tine nu gaseste si se va intoarce si atunci deja va depinde totul de tine daca sa il ierti sau nu, atunci va conta daca il mai iubesti sau nu, sfatul meu e sa nu fii principioasa si sa ii faci mofturi sau suparari sau mai rau certuri cind va veti vedea sau va veti telefona.arata-i ca viata fara el, merge! si merge inca destul de bine, si demonstreaza-i ca esti persoana perfecta, cum?
pai nu mai face asa cum faceai inainte cind erai cu el, exclude toate mofturile...lui o sa ii para rau ca te-a pierdut.sunt sigura
Bafta