| GogosikaInfuriata a întrebat:

Hello everyone! Am si eu o povestioara de dragoste care sa incheiat de curand. Suna cam asa:

A vrut sa ne despartim, ne-am despartit, spunandu-mi ca de-a lungul a 3 ani i-am facut multe, orgolii, principii, ambitii (chestii legate de comportament) si mai pe scurt nu a mai rezistat si a ajuns la concluzia ca e mai bine sa ne despartim (dupa un termen de o luna timp acordat de mine pentru el, pentru ca fiind un tip cam indecis nu stia ce vrea sa faca) si dupa o luna mi-a zis ca e mai bine sa fie NU! E constient ca om perfect fara defecte si fara pacate nu exista si cu toate astea a decis sa mergem pe drumuri diferite. Mi-a spus ca "niciodata sa nu zic niciodata pentru ca cine stie dupa experienta asta, sau dupa altele care vor urma, vom ramane cu buza umflata amandoi si poate vom vrea sa reluam ce-a fost odata" si mi-a recunoscut ca o sa-i fie greu sa isi faca alta relatie sigura si serioasa pentru ca eu am fost pentru el aproape tot ce si-a dorit, si frate si sora si prietena si iubita, ca i-am fost alaturi si la bine si la greu, ca l-am ajutat cand a avut nevoie de ajutor, ca am fost genul de fata care nu e "pudel" si nu ma las calcata in picioare si am stiut de fiecare data sa-mi castig respect, dar ca o sa incerce si alte relatii. Acuma va intreb pe voi: In cazul unui esec cu privire la viitoarele relatii ale lui, daca va dori sa se intoarca la mine, nu ati interpreta asta ca voi ati fi a 5-a roata la caruta, sau roata de rezerva? In cazul in care nu ar gasi pe altcineva mai bun, sa vrea sa se intoarca la ce-a avut? Vi se pare corect? Ce ati face in locul meu? Eu am decis sa fiu un timp singura (o luna sau doua) pentru a-mi pune ordine in ganduri dupa care imi voi vedea de viata FARA EL. Astept cat mai multe raspunsuri, am nevoie de sfaturi sad Pls luminati-ma.

5 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Se vede ca el si-a facut deja un plan de rezerva in cazul in care da gres in incercarea lui de a gasi pe cineva mai bun. Daca s-ar intoarce la tine in conditiile date, ar insemna ca o face "din lipsa de altceva". E adevarat ca ai investit sentimente in relatia cu el, dar nu e cazul sa te agati de ea inutil. Si-apoi daca va impacati vei ramane cu indoiala daca nu cumva se va mai repeta scenariul.
Gandeste-te daca merita sa faci sacrificiul asta

| D A R i U t S s A a răspuns:

E un timp lung 3 ani.si totusi te cred ca iti este unpic greu.
Dar acum ai si tu dreptatea ta. daca nu gasestie o "alta" s'ar putea sa se intoarca la tine.
Parerea mea ar fi sa astepti sa te calmezi, sa te relaxezi, sa iti pui ordine in gandurile tale si cauta pe altcineva. daca el a vrut sa v'a despartiti inseamna ca asta a fost decizia lui chiar daca ai spus ca e mai indecis.

este urat din parte lui daca nu gaseste alta sa se intoarca tot la tine. dar poate te si iubeste.nu stiu ce sa zic este o poveste complicata

Deci...mai asteapta si ascuta-ti inima. din ce ai scris.imi pari o persoana puternica si cred ca o sa-ti fie bine si fara el.thinking

Ai grija de tine si bafta

| shizzle a răspuns:

Tu ce ai hotarat ai hotarat bine. Stiu ca poate au fost unii care tiau zis cadaca vrea sa plece lasa-l sa plece ca daca te iubeste se intoarce. Draga mea... am experimentat asta pe propria-mi piele: daca te iubeste cu adevarat nu pleaca!

| WakeMeUp a răspuns:

Ceva genul asta am avut si eu o relatie numai k eu eram cu ai fost tu si ea facea numai ce vroia ea cu mine si'a batut joc. in fine nu cont asta eu unul zic k el vrea sa te aiba un fel de rezerva daca nu ii merge vre'o relatie stie il astepti tu. respinge-l

| mihaicorolevschi a răspuns:

Eu doar tiasi spune sa mergi pe drumul tau. Stiu ca fiecare avem niste greutati dar le putem trece cu usurinta