| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

Iubitul meu are pe alta la avatar...straight face. Am intrat pe invsible sa vad cine e pe mess, si colac peste pupaza il vad pe el cu una la avatar. Ceea ce vreau sa azic este ca el nu intra prea des pe mess si acum cand il vad are pe altalaughing. Eu ca proasta imi dau interesul pentru relatia noastra si el...straight face
Cu ce sa'l omorlaughing?
Acum serios... ce atitudine ar trebui sa iau?

19 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Fii sigura ca e o fata din viata lui si nu o vedeta sau stiu eu.
Daca e una dupa net, ii atragi atentia dar doar atat
daca e vreo pr de a lui intra si u si pune cu un tip
si daca comenteaza:auzi ciocu mici si joc de gleznabatting eyelashes
laughing
exact asa:*
nu iesi d sub control asta e cel mai impsmug

| anonimaa a răspuns:

Mhai uite poate este doar o prietena. o simpla amica nimic mai multthinking eu zic in primul rand sa faci niste investigatii si apoi sa treci la atac caci risti sa te faci de ras cu o criza de gelozie cand de fapt poate fata este o verisoara sau asa ceva... exista insa si posibilitatea ca fata sa fie chiar o adversara si permite-mi sa zic ca acest baiat este chiar prost si nu are cap in momentul cand pune poze cu altele la avtar [poate vrea sa te faca geloasa te-ai gandit?] hmm... daca afli ca acea fata este mai mult cu el decat o amica desparte-te de acest baiat nu se merita

| bluesky a răspuns:

Asa am patit si eu si de fapt era sora lui laughing si eu imi faceam grijii.
poate asa e si in cazul tau
sau poate e doar o prietena buna, poete e ziua ei si a pus poza(asa am facut eu cand era ziua unui prieten)
poate ca sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi.cine stie

cel mai bine e sa il intrebi cine e happywinking

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai poate ar trebui sa ii spui direct ceea ce te doare.Ca ai vazut poza cu alta fata. Daca tine la tine.sau nu vrea sa se desparta de tine, cu siguranta va mintii daca are ceva cu ea.Sa spun ca poate fi o prietena? Dar asta nu se prea leaga.si eu am multi prieteni dar niciodata nu am pus vreunu la avatar si mai ales cand stiu ca am iubit si intra si el pe mess. Poate ca era un mesaj pentru tine si te astepta sa intriwinking. era special pentru u sa vezi.Nu stiu ce sa zic, dar fa-i ceva sa afli ca sa nu te tina de rezerva pe langa el. bafta!

| iubi_duby75 a răspuns:

De unde nu stii ca un prieten de-al lui care ii stie prola a intrat. sau poate chiar o prietena. si a facut asta pentru ati face in ciuda :d

| danielacs a răspuns:

Suna-l si intreaba-l cine e domnisoara de la avatar?big grin

| kennyisdead a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa aveti o discutie serioasa, in care sa stabiliti ce vrea fiecare de la relatia voastra, sa-si clarifice fiecare sentimentele, si in functie de aceasta, sa iei o hotarare.
Ai grija sa nu ramai langa o persoana care nu te merita

| laugh a răspuns:

Zii asa "cine-i tarfa aia? " Nu, intreab-o pur si simplu (da dovada de indiferenta) "cine e fata aceea?" Daca va incerca cu tot felul de scuze : "E sora mea, varamea etc." fii sigura ca are pe alta.

| shadovv a răspuns:

Vorbeste cu el, sincera si serioasa.

| victorrdg a răspuns:

Sgatul meu ca baiat este sa nu ai spui nimic, sa intri si u pa mes si sa pui o poza cu un baiat la avatar(daca se poate un baiat pe care ar fi el putin gelos, asta ar fi maximbig grin)Iti spun eu ca asta il va enervabig grinDak acea fata de la avatar ar fi ruda sau cine stie ce il iei si u cu vrajeala(da iubitu meu am zis ca ma inseli bla bla bla sa nu pici u prostlaughingdar mai intai intereseaza-te sa nu fie ruda sau cineva care nu ar afecta relatzia voastra.succes!

| ~_~fericire.in.rate~_~ explică:

Nu e ruda cu el, stiu sigur.
Chestia este ca fata mi s-a parut cunoscuta, cred ca am vazut o poza cu ea pe telefonul unui prt de'al lui...

| razvanell a răspuns:

O fi jucat pool pe porunci si a primit porunca sa o puna pe aia la avatar laughing tongue

| AleAniela a răspuns:

Momentan sa fii calma si sa-l tratezi ca atare, afla din surse sigure cine ie fara si daca nu e nimic grav nu baga in seama dar daca incearca sa gaseasca scuze ii zici"ciocu mic si joc de glezne ca tu nu esti proasta nimanui sa isi bata ala joc de tine"clar te pup si mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de el...pentru ca nu te merita dar intai de toate fai investigatii si pune o poza in care sa fie un var de al tau si el sa nu il stie. daca nu zice nimic inseamna ca nu ii pasa de tine fostul meu prieten este acum impreuna cu prietena mea Cristina cu el nu am nimic dar pe ea nu o mai suport pentru ca, cand o sa aiba eu un nou prieten si o sa tina la el ma bag cu el ca sa moara de necaz kisskisshappy:X:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu asta, dar totul a iesit foarte bine pana la urma, baietilor nu le plac fetele geloase care sunt triste si se plang mereu, asa ca trebuie sa fii indiferenta, ia-o ca pe o joaca si zii : "ti-ai tras gagica laughing" incearca sa fii nepasatoare si vesela in timplul conversatiei o sa vezi ca imediat iti va spune toata povestea ( sau poate vroia sa te faca geloasa) big grin

| papushikadulcee a răspuns:

Si eu am patit la fel decat ca prima data am vazut ca pe facebook este intr-o relatie cu ea iar apoi si-a pus poza cu ea la avatar.cand l-am intrebat cine este fata a spus ca este o vecina iar apoi ca este verisoara lui...l-am crrezut pentru ca am preferat sa cred asta decat sa il pierd. apoi, m-am despartit de el doar de proba sa vad daca chiar era cu alta in timp ce era cu mine, si nu a spus nimic decat"bine" apoi l-am intrebat daca chiar era prietena lui si a spus ca da...am ajuns la concluzia ca este un nesimtit.pup si dupa parerea mea te insala.adevarul este ca fata aceea este mai de varsta lui.ea are 18 iar el 19 si eu, 13big grin dar nu am inteles un lucru: ce rol mai aveam eu daca el avea prietena? thinking

| darkvampire a răspuns:

Matale esti cam fraiera. tot tu ai scris ca acelasi iubit te bate si te injura. pai mai fato mai...ala e un cocalar... un baiat care te place si te iubeste nu ar indrazni sa iti zica niciun cuvant urat, mai mult sa te bata. nu crezi ca este timpul sa ii dai papucii inainte sa te trezesti ca se saruta cu alta chiar la tine in casa?

| pryntzy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii dai indiferenta.asa isi va da singur seama ca ceva nu e in regula, iar daca te iubeste iti va spune singur :*

| dydy_9782 a răspuns:

Incearca sa te prefaci ca nu iti pasa de el.Asa am facut si eu si acum iubitul meu este topit dupa mine. incearca.