| iubireainvingetot a întrebat:

Iubitul meu este gelos, si uneori din cauza asta ne si certam. El este in Italia, iar eu aici, si am multi pretendenti dar eu nu fac nimic care sa le starneasca atentia, si lui,multe persoane ii spun ce fac si toate astea si pe de asupra mai pun si de pe la iei,si el crede in persoanele respective,si cu greu ma crede si pe mine. De cateva ori era sa ne si despartim sad eu nu-mi doresc asta pentru ca il iubesc si am incercat sa ii spun sa nu mai fie asa ca o sa ne faca rau tot noua si el spune ca e asa fiindca ma iubeste mult, il inteleg ca ma iubeste dar nici chiar asa. Avem un an jumate de cand suntem impreuna si mai mult a stat plecat decat langa mine ii duc dorul mult,si eu nu-mi fac asa mari griji ca el poata sa aiba pe cineva acolo, dar el e foarte gelos. Poate credeti ca sunt nebuna spunadu-va ca nici sa plec in oras singura nu ma lasa, sau sa ies cu fetele, dar eu ii accept aceste "dorinte" doar ca il iubesc, ma intelgeti?:*
Spuneti-mi ce sa fac, cum sa procedez cu el sa nu mai fie asa, cel mai bun sfat FUNDA!
Multumeschappy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faptul ca te tine sub pacuc e un lucru iesit din comun, daca acum face asta de la distanta atunci ce va face oare cand e langa tine...probabil iti acopera fata sa nu se mai uita nimeni la tine, decat sa fi ca o sclava mai bine fugi cat vezi cu ochii de el

| neutrino a răspuns:

Esti prea tanara pentru a avea de pe acum un stapan.

| Vix999 a răspuns:

Cat de bine ti-a zis-o neutrino...
Sa stii ceva : cel care acuza, de obicei o face pentru ca el face lucrurile alea si se "scoate" dand vina pe tine.
Ii dai prea multe drepturi asupra persoanei tale si nu e ok. Tu nu esti intr-o relatie...e ca si cum ai avea un contract cu el si poate face ce vrea el cu tine.
Si sa fii sigura ca are altele pe acolo...nu te minti singura ca e cel mai grav nivel de minciuna.
Gandeste-te bine la viata ta pentru ca eu cred ca mergi pe un drum foarte gresit.

| Iunona a răspuns:

Nu-i vorbi despre niciun baiat cu prea mare interes, fi cat mai draguta si apropiata de iubitul tau, vorbiti mult si des, nu te ascunde de el cand iesi undeva sau cand stai la barfe cu fetele. Castiga-i increderea.

| irrumator30 a răspuns:

Daca el e gelos, si e in Italia si pe langa asta pune urechea la ce spun prieten, desparte-te de el. gaseste-ti unul care e aici, si te poate mangaia cand ai nevoie. Da frau liber pretendentilor, si alege unul dintre ei.

1. Gelozia nu face bine relatiei.
2. Relatia la distanta cu gelozie este imposibila.
3. pentru asa ceva, e nevoie de foarte multa incredere, ceea ce el nu are, in tine.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Relatiile la distanta nu merg asa de bine, dar daca exista incredere puteti trece peste tot. Si nu poate el sa iti interzica cand sa iesi s-au cu cine, daca el stie ca il iubesti nu are de ce sa isi faca probleme.