| atman a întrebat:

sunt nou aici si este prima data cand cer sfaturi online..am o relatie de 4 ani si jumatate. La inceput ca in orice relatie toate bune si frumoase. In ultimii 2 ani insa am inceput sa ne certam din nimicuri si sa aruncam cu vorbe urate.Majoritatea certurilor erau generate de mine.Acum 2 saptamani in urma unei astfel de certuri iubita mea mi-a spus plangand ca nu stie ce simte pentru mine..nu stie daca ma iubeste..nu stie daca mai vrea sa fie cu mine dar mi-a spus ca vrea sa stau cu ea in seara respectiva asa ca am ramas la ea. Dupa aceasta seara in care am dormit unul in bratele celuilat mi-a trimis mesaj ca trebuie sa luam o pauza dar a doua zi s-a reintors la mine spunandu-mi ca vrea sa simta ca o iubesc si vrea sa fie bine. Dupa 5 zile ne-am certat din nou din nimicuri..de data asta mi-a spus sa aleg ori ne despartim, si ea crede ca asa este mai bine, ori stam impreuna dar cu riscul ca ea sa nu ma mai iubeasca niciodata. ultimele 2 zile au fost frumoase impreuna, am iesit, am discutat mult, a fost exact ca la inceput aratam ca 2 indragostiti.dar cand ii spun ca o iubesc nu imi raspunde..imi spune sa ii las timp si spatiu, imi spune ca se simte rau si ca o doare sufletul. nici pe site-ul de socializare nu imi da accept la relatie.Ma roade rau chestia asta.Stiu ca am fost un magar si in ultimul timp nu i-am dat atentia necesara. Vreau sa stiu daca mai avem vreo sansa sau daca intr-o zi o sa ma trezesc din nou cu un mesaj de despartire de la ea..mentionez ca eu am 27 de ani si ea 21.

2 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Off, ar fi trebuit sa te gandesti si tu la asta mai de mult, ca ai putea sa o pierzi. Dc spun asta? pentru ca nu va mai fi ca inainte sad
Ea o data ce tine de tine sa nu te piarda, o data ce a vrut sa ramai in seara aia la ea... o data ce ti-a dat mesajul ala si a venit tot ea inapoi asta inseamna ca inca TE IUBESTE!
Ea a spus ce a spus pentru ca se simte neglijata, se simte nepretuita de tine pentru ca nu lasi de la tine probabil, vii mereu cu certuri din nimic si asta pe ea o doare cu siguranta... Trebuie neaparat sa te remaniezi daca nu vrei sa o pierzi; de pierdut inca nu ai pierduto, nici pe ea nici dragostea ei, dar esti in prag de a le pierde pe amandoua
Daca vrei sa o mai ai langa tine iti propun sa discuti cu ea, deschis, intr-un ambient linistit, eventual cu telefoanele inchise si sa va lasati macar o ora sa discutati numai despre problema voastra, si ai sa vii cu scuzele de riguare pentru ca ai gresit (si chiar asa ai facut) si ii vei explica ca nu vrei sa o pierzi, ca nu vrei sa ramana cu tine fara ca ea sa nu aiba sentimente fata de tine; chestii de astea, dar va trebui sa si faci niste fapte, nu numai sa vb, cu niste vorbe nu se face primavara! sad
Sper ca te-am ajutat, funda te rog? happy

| fotbalistata a răspuns:

Fata asta te iubeste, ai zis bine nu mai fi magar cu ea kci altfel risti sa suferi tu dublu decat sufera ea acum..pfff voi barbatii "e grele" cu voi... sad