| AndreeaBdxx789 a întrebat:

am 14 ani jumate (va rog nu ma judecati spunându-mi ca ar trebui sa ma joc pe la spatele blocului in loc sa plâng acasa in perna) si iubitul meu are 18 ani... Suntem împreuna de 10 luni. El s-a schimbat complet pentru mine. Numai iese afara, numai merge prin cluburi si chestii. Intr-adevăr ne iubim. Dar ne certam foarte mult sad ori el e gelos si iese cearta ori spun eu ceva si ne certam.
Vine dimineata după mine ma insoteste pana la scoala ma sărută si imi urează succes si sa fiu atenta la ore, după pleacă si el la scoala si după masa iar ne vedem. Dar cum am spus ne certam foarte mult si ma simt rau. Chiar numai stiu ce sa fac sa nu ne mai certam, intr-o noapte era sa ne despărțim, a zis ca daca el n-ar fi n-as mai suferi si n-as mai plânge. Dar pana la urma tot am rămas împreuna, a zis ca nu vrea sa se despartă de mine si ca ma Iubește. Si ca imi vrea doar binele, dar nu as vrea sa ma despart de el sad dar nici numai vreau sa plâng de fiecare data, numai vreau certuri. Am încercat aman2 sa rezolvam chestia asta sa nu ne mai certam., dar n-am reușit. Ceva sfaturi va rog? Ce ar trebui sa fac? Nu vreau sa ma despart dar nu vreau nici sa sufăr alături de el sad
Multumesc, sper sa ma înțelegeti.

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Pai sa incepem.
1. El s-a schimbat complet pentru mine. daca s-a schimbat complet inseamna ca nu mai e persoana de care te-ai "indragostit" de unde si certurile.
2.Numai inseamna doar.
3. Serios, numai inseamna doar.
4. Solutia e simpla. Ori iti place sa te certi cu el si ramai cu el ori te desparti si nu te mai certi cu el. Si popa si hot nu merge.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine terminati altfel mai vin momente grele

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca tu ai o fire imposibila. Daca nu iti vei revizuiesti complet comportamentul risti ca sa-l innebunesti si pe el si amandoi sa ajungeti la balamuc.

| Fatamuntilor a răspuns:

Inca o data se dovedeste ca asfel de relatii NU sunt potrivite!
Poate esti prea posesiva, il vrei doar pentru tine. Oare te-ai gandit ca mai are si pe altcineva?
Poate ar cazul sa faceti o pauza, cred case afla in preajma bacului
Dar cel mai bine e sa sa il lasi in pace, cred ca cauta o metoda sa te inderteze de la el.

| Suck a răspuns:

Eu nu inteleg certurile astea. Nu te intelegi cu el va despartiti si gata. Doar nu crezi ca veti ramane impreuna pentru totdeauna.

| R3dEyE a răspuns:

"Ar trebui sa te joci in spatele blocului, in loc sa plangi acasa in perna."