| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu mai are vise umede cu mine si are momente cand se mai termina noaptea in somn.voi ati patit asa ceva? Cum are loc procesul acesta si de ce? Nu e stimulata decat de creier.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un lucru normal la varsta adolescentei. Se numeste polutie si cam toti baietii trec prin faza asta.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Are vise erotice de asta, pai totul este guvernat de creier, absolut totul, iar cand dormi activitatea creierului este mai activa ca cand esti treaz, mai ales in faza RMN intre orele 3-6

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Erecțiile regulate pe timpul nopții pot semnala că corpul dumneavoastră este în stare bună de sănătate, spune Adam Ramin, MD, urolog și director medical al specialiștilor în cancerul urologic din Los Angeles. Un bărbat sănătos se poate aștepta să devină greu de trei până la cinci ori pe noapte, iar acest lucru poate servi drept un indicator al funcționării întregului corp.

Cum așa? În primul rând, trebuie să înțelegeți cum funcționează erecțiile în general, spune dr. Ramin. Stimularea sistemului nervos parasimpatic - spuneți, atunci când vedeți ceva sexy sau simțiți o atingere - cauzează eliberarea neurotransmițătorilor.

Aceasta duce la dilatarea arterelor din penis. În consecință, mai mult sânge se revarsă în penis, mai puțin sânge curge, provocând erecția să se umfle, să devină tare și să crească.

În timpul somnului, există o creștere generală a activității sistemului parasimpatic, de asemenea. Aceasta vă încetinește ritmul cardiac, vă relaxează mușchii și începe o stare mai profundă de vis. Este, de asemenea, ceea ce declanșează dezvoltarea erecțiilor nocturne.

ai un barbat sanatos

| wpetterssone a răspuns:

În perioada adolescenței (15-19 ani), majoritatea băieților trec printr-o perioadă dificilă. În unele nopți, băieții se trezesc din somn după ce un lichid alb-gălbui și lipicios le curge din organul genital. Aceasta este poluția nocturnă, numită popular „vis umed". În timpul nopții, din cauza acumulării prea mari de spermă și în timpul unei erecții, sperma este eliminată din corp. Aceste poluții detensionează organele genitale natural, altfel se pot detensiona prin actul sexual sau printr-un proces de auto-satisfacere a organelor genitale cu ajutorul unor instrumente sau cu ajutorul membrelor superioare.
Ejacularea nocturnă se poate produce și la bărbații adevărați (+21 de ani). Acest proces este stimulat de creier, deoarece el produce acele vise erotice sau nu. De obicei se produc la cei care nu au viață sexuală periodică sau după ce s-a urmărit un material pornografic.
Sincer, mie nu mi s-a întâmplat așa ceva și nici nu mi-am început viața sexuală.