| ysafilip a întrebat:

Iubitul meu mi-a dat papucii eu am insistat sa se mai gandeasca dar el a refuzat. Dupa cateva zile a spus ca sa razgandit si vrea sa fim impreuna dar dupa o luna iar mi-a dat papucii a spus ca se mai gandeste nu stiu ce sa mai fac pentru ca il iubesc enorm si nu vreau sa par disperata ce sa ii mai spun?

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, se cam joaca cu tine si nu face bine, adica pana cand tot asa? Ba te vrea, ba nu te vrea.Eu zic sa nu i mai arati ca il iubesti si incearca sa il uit, fi cat se poate de indiferenta ca nu merita sa suferi pentru el din moment ce se poarta asa, ori e confuz si nu stie ce vrea, ori are chef de glume, stie ca il ibuesti si profita, ai grija ce faci!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca-ti place asa inseamna ca ti-ai gasit perechea. Daca nu, inseamna ca nu e persoana potrivita si ramaneti amici, pentru ca n-o sa vrei sa traiesti in suturi la nesfarsit, si el asa va face pana te lasa de tot. El considera ca merita "ceva mai bun", daca te pui intre el si "fericirea" lui vei fi folosita temporar si apoi data la o parte. Cand il vei refuza o sa inceapa sa aiba indoieli si poate chiar sa devina insistent. Ia o decizie si mergi cu ea pana la capat, ca urmarile sunt usor de vazut.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

El este iubitul tau, dar tu nu prea pari sa fii iubita lui. Probabil ca nu te poate iubi, sau a intervenit o rutina care va macina relatia. Daca doreste sa termine relatia atat de brutal, dupa cum descrii, inseamna ca i-ai gresit cu ceva, ceva care l-a destabilizat si peste care nu poate trece. Incearca sa-ti cauti tu singura greseala, sa incerci sa nu o mai repeti si, intr-un mod cat mai subtil posibil, sa-i demonstrezi ca te poti schimba. Daca aceasta relatie este cat de cat mai veche, cu siguranta pune si el un pret pe ea. Daca nu, nu-ti ramane decat sa te gandesti ca esti o jucarie in mana lui si sa incerci sa te vindeci singura. Insistenta, in aceste cazuri, de cele mai multe ori sufoca si risti sa pierzi mai tare. Oricarui barbat ii place la o femeie si demnitatea ei. Dezavaluie-i aceasta latura a ta si fii mai sigura pe tine. Vei avea mai mari sanse de castig astfel. Mult succes!

| Alisa a răspuns:

Pai nu faci bine deloc. Adica el deja s-a invatat, ca tu il primesti inapoi imediat. Fii mai indiferenta, nu ii arata tot ce simti pentru el, fa-l pe el sa vina sa te caute, sa umble dupa tine, si nu il mai primii, ca sa vezi dupa aia ce apreciaza ce a pierdut.

Nu il mai suna, nu il mai cauta, si atunci cand te cauta el nu il baga in seama, sa vezi ce o sa il doara. Daca o sa continui asa, el tot o sa se razgandeasca din 2 in 2 zile, si ce o sa mai suferi, daca nu pui piciorul in prag.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu faci deloc bine ca-l primesti inapoi mereu pentru ca el s-a invatat ca tu sa fii mereu acolo orice ar fi...si acum se joaca cu sentimentele tale iar cea care are de suferit esti tuwinking
e foarte greu sa te desparti de persoana iubita, ai impresia ca nimic nu mai conteaza pentru tine, dar din experienta mea iti pot da doar un sfat pe care il dau tuturor fetelor: Baietii sunt ca trenurile, unul vine altul pleca.asa ca nu mai fi suparata din cauza asta pentru ca sunt sigura ca el are de pierdut, nu tu. nu-l mai suna, nu-l mai cauta si cand te va cauta el fii indiferenta, arata-i ca nu-ti mai pasa de el si asta il va durea multwinking
stai linistita, cand o sa te astepti mai putin o sa gasesti baiatul care sa stie sa aprecieze dragostea ta. Te pup si ai grija de tine kiss

| Hombre a răspuns:

Nu ii mai spune nimic ca alfel o sa incalti numai papuci si la pantofi nu le mai vine randul.Nu este el buricul pamantului, doar in inchipuirea ta. Ai mintea prea mult ocupata cu elsi despre el, de aici si disperarea.Cauta si ocupa-ti mintea si cu altceva si fa acest efort e doar pentru tine nu fi naiva.Parca esti de vinzare la piata, tipul iti cunoaste slabiciunea si te tavalaste cum vrea iar tu accepti. Ce naiba doar nu esti o simpla marfa, azi da maine nu.Scoateti la iveala personalitatea ca nu prea se vede. daca va veni iarasi ca sa ''rasgandit'' (ha ha ha ) refuzal promt fara explicatii. Daca mai insista si altadata te mai gandesti, si nu mai accepta sa fii umilita.Mai sunt si alti. Sa auzim de bine.

| gingasull a răspuns:

Cred ca el nu te iubeste atat de mult precum il iubesti tu, unii barbati nu stiu ce vor, unii de la prea mult bine li se "urca la cap" si incep sa creada ca tot ce fac ei este normal. Bine ar fi daca tu nu l-ai mai primi de fiecare data cu " bratele deschise", ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el sa vezi care sunt motivele care il determina pe el sa aiba un astfel de comportament, iar daca nu-ti da niciun raspuns in legatura cu atitudinea sa copilaroasa... ar trebui sa-ti dea de gandit, si-ar trebui ca sentimentele tale faţă de el sa nu mai fie atat de profunde, sa incerci sa fi mai indiferenta; Gandeste-te, daca te-ar iubi cu adevarat nu te-ar face sa suferi happy. Sunt atatia baieti care si-ar dori sa aiba o fata care sa-i iubeasca, sa-i aprecieze, sa-i inteleaga ( o fata cum esti tu de exemplu care arata sincer dragostea faţă de partener ); daca baiatu acesta nu inceteaza cu atitudinea lui copilareasca ( nici dupa ce vei avea o discutie cu el), ar trebui sa-ti gasesti pe altcineva care sa te respecte ca om, sa nu abuzeze de bunatatea ta, de rabdarea ta, care sa nu se joace cu sentimentele tale. Iti doresc din tot sufletu ca aceasta suferinta in dragoste sa ia sfarsit, si sa devii o fata fericita, o fata implinita din toate punctele de vedere happy.

| arrriadna a răspuns:

Draga mea, chiar daca il iubesti, pentru tine este mult mai bine sa te departezi de tanarul asta. In mod evident nu este indragostit de tine, si mai mult, prin comportament, clar nu te merita.
Suferi putin acum si dupa ce nu mai ai treaba cu el o luna-doua sa vezi ce bine te vei simti. Iesi in oras cu prietenele, citeste, fa orice altceva sa iti umplii timpul.
Ce ii spui? Sa isi bage mintile in cap, fiindca tu meriti respect. Si daca nu este capabil sa manifeste asa ceva, tu o sa gasesti pe cineva care poate.
Imi pare rau, poate ca n-am raspuns cum iti doresti, dar te rog sa ai mereu in gand perspectiva lucrurilor. Daca un baiat nu se comporta asa cum trebuie, deja nu mai conteaza cat de mult il iubesti, fiindca nu va aprecia. niciodata. Pur si simplu va crede ca "totul i se cuvine" si nu-i adevarat. Pupicei si curaj! E vorba de viata si sentimentele tale. Pari o tanara "cum trebuie" si nu cred ca esti "schioapa, oarba sau defecta" incat sa trebuiasca sa tolerezi "taranisme". Scuze inca o data pentru duritate. Iti vorbesc asa cum as vorbi si cu fi-mea (ba nu, pe fi-mea as lua-o direct: "fata, te-ai prostit?! Du-te in puii mei la un film, intr-un club, flirteaza nitel si revino-ti!"

| aandreea27 a răspuns:

Buna draga mea.La fel am patit si eu. L-am acceptat in viata mea iar si iar...Si am sfarsit prin a fi parasita definitiv. Te-nteleg perfect prin ce treci.La fel am fost si eu ( inca sunt). Oricat de mult l-ai iubi, oricat de mult ti-ai dori o familie, un viitor langa el, nu trebuie sa-l mai accepti langa tine din nou.Pt ca se va intampla iar.pentru ca dc a facut-o prima oara, o va face mereu.Prin comportamentul lui da dovada de lasitate si de imaturitate. Stie ca tu vei fi mereu acolo si-l vei primi inapoi oricand va avea el chef sa se mai distreze putin. Nu cred ca ai nevoie de un astfel de om langa tine. Meriti sa intalnesti persoana care sa fie langa tine in orice clipa, care sa te rasfete, sa te alinte, sa te iubeasca zilnic, sa-ti ofere tot ce are mai bun. Preferi sa traiesti asa la infinit? Sa nu stii dc va mai exista "maine" in relatia voastra? Sa te intrebi mereu "oare s-a schimbat, oare iar se va razgandi..."? Pt ca un semn de indoiala in privinta lui va exista mereu. Oricat vei suferi, gandeste-te la tine, gandeste-te la viata ta si incearca sa-l uiti. Lasa-l in trecut si priveste spre viitor, acolo unde el nu mai are ce cauta.
Multa bafta! Ai sa vezi ca vei reusi cu multa, multa vointa!

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Apoi ce treaba e aia?laughing du-te vino du-te vino... v-ati despartit din vina ta? daca da trebuie sa intelegi ca are unele retineri sa se impace cu tine, nu stiu ce sa zic pentru ca nu cunosc bine situatia, dar daca el face asa, se desparte se impaca cu tine probabil doar se joaca...lasa-l in pace, incearca sa-l uiti.mai sunt baieti, va fi greu daca tu zici ca il iubesti dar mai bine fara el decat tot asa cu pauzebig grinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai primi inapoi.am facut eu greseala asta... te desconsideri singura! el e obsinuit deja si iti va face asta mai mereu.esti dispusa sa accepti asa ceva! vezi-ti de drumu' tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce faci nu e bine.fii mai indiferenta. nu-i mai arata ce simti pentru ca el s-a invatat ca tu il primesti inapoi mereu si acum se joaca cu sentimentele tale iar cea care are de suferit esti tuwinking
stiu cum e.si eu am trecut prin asta. e foarte greu, ai impresia ca nimic nu mai conteaza pentru tine, dar din experienta mea iti pot da doar un sfat pe care il dau tuturor fetelor:Baietii sunt ca trenurile:unul vine altul pleca.asa ca nu mai fi suparata din cauza asta pentru ca sunt sigura ca el are de pierdut, nu tu. sfatul meu este sa te indepartezi de el si sa-l uiti. nu-l mai suna, nu-l mai cauta, arata-i ca nu-ti mai pasa de el si o sa vezi ca indiferenta ta o sa-l doarahappy... stai linistitawinking cand o sa te astepti mai putin o sa gasesti baiatul care sa stie sa aprecieze dragostea ta. te pup si ai grija de tine kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca nu stie ce vrea de la viata.Pacat ca tu il iubesti mult, dar, vezi, tot tu esti aia care sufera mai mult.Nu cred ca ai avea prea multe ce sa-i zici, parerea mea e sa il lasi un timp sa se decida ce are de gand.(Stiu ca e enorm de greu sa stai departe de persoana pe care o iubesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg complet.si eu am trecut si inca trec prin perioade din astea.fii mai indiferenta si nu ii arata prea multa pasiune-ciudat dar functioneaza.cu cat ii arati mai mult ca il iub cu atat isi va bate joc d tine mai mult. dar daca tu ii vei fi indif. fii sigura ca te va place mai mult.adica acum sa fim seriosi---se mai intorcea la tine de atatea ori daca nu te placea? si un sfat:cat ti-ar fi de greu incearca sa nu te arati pe fata. e normal sa suferi-tuturor ni se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca nu-i pasa de tine asa ca lasa-l o sasi dea seama ca a pierdut o comoara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i sa se duca dracu'. putin mai subtil.adica fii absolut detasata. iar daca te mai cauta spune-i ca te-ai saturat de jocul asta.si ca daca intr-adevar te vrea inapoi trebuie sa lupte pentru ca nu mai esti la dispozitia lui cand pocneste din degete.asta daca vrei sa nu te trezesti iar cu papucii

| ღ♥•þί†ίк•♥ღ a răspuns:

Arata- i indiferenta! daca vine cu gandul ca vrea sa se impace cu tine arata ca nu-ti pasa si o sa vezi ca iti cade la picioare

| maryan_uk a răspuns:

Daca va mai fi o data viitoare dai tu prima papucii, daca nu uita-l mai sunt destui baieti pe lume, nu asa multi ca si voi fetele dar destui big grin bye bye

| Badic_Anca_1998 a răspuns:

Daca te paraseste in parc, inseamna ca nu te baga in seama si nu te vrea.credetima am patito.si acum nu pot sa ma opresc din plans.baieti sunt cei mai idioti.