| anonim_4396 a întrebat:

Funda!.

Acum o luna si ceva am cunoscut un baiat pe care il plac de ceva timp, insa doar de o luna am inceput sa vorbim. M-a intrebat daca vreau sa fim impreuna dupa doar cateva zile de cand ne-am cunoscut, si eu l-am refuzat spunand ca nu imi trebuie prieten desi adevarul e ca sunt prea rusinoasa ca sa mentin o relatie straight face. A insistat de mai multe ori, insa tot nu i-am spus. Am mai vorbit cateva saptamani, apoi nu mai vorbeam decat cand avea nevoie de o favoare de la mine. Acum nu pot spune ca-l iubesc, dar tin la el foarte mult si acum as vrea sa fiu cu el, dar mi-e prea rusine sa-l intreb.

O prietena comuna mi-a spus ca daca vreau vorbeste cu el ca sigur o sa vrea sa fie cu mine, dar de ceva timp si-a pus la avatar poza cu o alta fata si probabil este impreuna cu ea. Sunt distrusa de atunci pur si simplu imi vine sa mor :-J. E prea tarziu acum? Acum nici nu mai intra pe mess, dar probabil de din cauza ca a fugit iar de acasa ( nu are o viata tocmai usoara ).

Am fost si eu figura ca l-am refuzat atunci, dar nici nu-l cunosteam de mult timp si oricum sunt prea rusinoasa, si nu prea am incredere in mine.

Ce sa fac :-s? Sa vorbesc cu prietena noastra comuna sa vorbeasca cu el?

5 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

Eu iti spun sa nu te bagi in asemena relati bazate pe interes "apoi nu mai vorbeam decat cand avea nevoie de o favoare de la mine" E clar ca vrea doar o relatie din interes posibil sa faca galoasa vreo fata din anturajul lui de prieteni.
Eu te sfatuiesc sa o lasi mai moale cu acest baiat sa il ti la distanta o perioada sa vezi cum si ce vrea de la tine. incearca sa il cunosti mai bine. E foarte riscant sa ai o relatie daca il cunosti doar de o luna, mai tarziu poti afla amanunte care o sa te supere posibil sa intri si intr-o depresie.
Daca nu te superi imi poti spune cati ani ai? Dar el? Dar prietena care doreste sa va ajute?

| anonim_4396 explică (pentru KeporLove):

Eu am 14 ani, aproape 15, iar el are 15 ani. Prietena noastra comuna are de asemenea 15 ani.

| KeporLove a răspuns (pentru anonim_4396):

Ori ce ar fi fa aceasta chiestie tu singura.
Nu o lasa pe prietena ta sa se inplice deoarece s-ar putea sa aiba un interes (poate ii place de el si vrea sa rupa legatura dintre voi)
Fi mai sigura pe tine. I-a o concluzie din ceea ce ti s-a spus pana acum

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Spune-i geva de genu"azi am citit pe net o mica povestioara despre domnisoara X si domnul Y, Y a insistat sa fie impreuna cu domnisoara X, dar X l-a refuzat de mai multe ori, poate acum domnisoara X sa fie cu domnul Y?" dar sa o spui cu o fata de aia mai rusinata, sa te duci in fata lui, dar cand spui asta sa nu te uiti la el. nu este o idee buna sa iti pui prietena sa vorbeasca cu el, deoarece va crede ca esti disperata si nu cred ca vrei asta, daca vrei poti intreba cativa prieteni comuni daca o cunosc pe fata din poza, poate este o verisoara sau doar o amica de-a lui happy

| catalin02 a răspuns:

Incearca tu sa il intrebi daca vrea sa faca o relatie cu tine. Daca nu cumva a gasit pe altcineva va fi un rasp pozitiv