| Adinapopescu111 a întrebat:

Iubitul meu nu vrea sa faca sex cu mine, am 25 de ani si el are 30. Imi spune ca sunt frumoasa si ca il atrag si cand i-am propus sa facem sex a spus ca nu il cunosc inca. Suntem impreuna de 3 luni si nu stiu ce problema este la mijloc. Sfat, va rog, devin complexata cu toate ca ma admira multi altii.

Răspuns Câştigător
| Lizuca1234 a răspuns:

Hm. Lucru rar intalnit! Ori nu e atras de tine, ori te minte cu ceva, ori are vreo boala si nu vrea sa ti-o "transfere"...ori are o problema cu erectia. La principii nici nu ma gandesc... nu mai prea exista in ziua de azi mai ales la unul de 30 ani! PS- esti frumoasa si desteapta. Nu insista prea mult, nu tu trebuie sa dai startul, daca il vei vedea tot asa, discuta cu el si vezi exact care e problema. Daca nu merge, pui punct. Nu iti pierde timpul.

| Adinapopescu111 explică (pentru Lizuca1234):

Am realizat ca pierd timpul. Era un joc funny intre noi care ma atragea, in spital la munca fiecare isi vedea de ale lui si ne ignoram, si cand alt coleg mi-a adus ceva dulce a facut putin pe gelosul. M am gandit sa ii mai ofer o sansa si m-am aranjat sa vad cum reactioneaza si tot ce am starnit a fost un sarut pasional si cateva pe gat. Amageala. Cum a spus @tina188 ori ascunde ceva ori nu stiu. Mi se pare cam penibila discutia, ce as putea sa ii spun? "Te mai atrag?" La inceput la munca mi-a spus ca m-a observat si ca sunt o prezenta care se face remarcata doar ca i-a luat mult sa ma invite in oras. Exista timiditate cronica la 30 de ani?

| Lizuca1234 a răspuns (pentru Adinapopescu111):

Ai de ales, ori il ignori total si treci peste, ori porti o discutie civilizata cu el in care il intrebi ce anume vrea de la tine si daca vrea ceva cu adevarat.
Cine stie, poate se teme de un angajament, poate nu vrea sa se afle de voi la munca.

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai asteapta. Bineinteles daca reusesti sa-ti infranezi dorintele. big grin

| Plato a răspuns:

Ma indoiesc serios ca ar fi un motiv sa fii complexata. Poate e doar un om cu principii, care tine la desfasurare si nu sare peste etape. Cum el ar fi trebuit sa-ti respecte decizia daca tu n-ai fi vrut, exact la fel trebuie si tu. Din pacate, exista ideea tampita in mintile oamenilor cum ca un barbat nu poate sa refuze, iar daca o face e ceva dubios rau. Nu e absolut nimic dubios, au trecut doar 3 luni, nu multa vreme, iar el considera ca nu va cunoasteti intr-atat de bine.
Scoateti probleme de unde nu-s, sunteti fenomenali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim ce e in mintea lui;
Ai 25 nu mai ai 17-20 ani. Frumoasa nu mai ai cum sa fi.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa faci cu babele astea? Si a mea deja se inscrie la liceu, nu-mi mai place.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Bune preferinte ai tu. Viitoarea mea sigur se inscrie acum pe clasa a 5a- laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Lizuca1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Zicea Fat Frumos cand se dadea jos de pe magar...

| anonim_4396 a răspuns (pentru nimportequi):

Lasã-ma pe mine cu târfele alea masculine.
Uita-te la asta : https://www.cheatsheet.com/......e-25.html/

Ca barbat la 30-50 de ani ar trebui sa fi chiar prost sa te intalnesti cu femei in vârsta care e cam sparta la gãoz din toate punctel de vedere si dupã vrea sa fie aleasa pentru familie, eu n-as fi atât de prost, atât de beta.
chiar si la 30 de ani merge mult mai usor una de 20 de ani. E mai tanara mai frumoasa, mai usoara de abordat.

Chiar si alea crezi ca aratã la 50 cum aratau la 18 ani? Astea sunt iluzii, sunt exceptii nici o femeie de 50 de ani nu poate concura cu una de 20 de ani care e in cea mai atractiva vârsta pentru o femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| Adinapopescu111 explică (pentru anonim_4396):

Bai urata nu sunt, am fost model si cand m-am bagat in domeniul medical am renuntat ca mna am vrut sa fiu femeie serioasa in fata pacientilor.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Cred ca te minte. E ceva la mijloc.
Daca era atras de tine, asa cum spune, nu mai astepta.
Si, facand sex va cunoasteti mult mai bine.
Vorbeste cu el si incearca sa afli de ce crede asta.

| croissant a răspuns:

Incearca sa ii pregatesti o seara romantica. Probabil ii este teama ca nu te vei simti bine si posibil vrea sa se pregateasca intens

| Antopuff a răspuns:

Cam rar dai de acest gen de bărbați. Eu zic sa apreciezi astalaughing)

| Anca32 a răspuns:

Permite mi sa ma minunez de ce scrii aici ca un băiat de 30 ani sa refuze asta. Ori e omul cu principii solide, ori e el complexat de gândul ca poate nu se va "descurca pe măsura așteptărilor tale și pune scuza asta cu cunoscutul