| MADALINA_3307 a întrebat:

Iubitul meu vrea sa facem sex... dar eu nu vreau!
Nu ma pot desparti de el desi as vrea.este un tip foarte dur si in puls stie secretul meu cel mai asuns pe care nimeni nu trebuie sa-l afle. Chiar nu stiu ce sa fac... chiar nu sunt pregatita fizic si psihic pentru a-mi incepe viata sexuala.AS VREA SA-I SPUN MAMEI DAR DACA I-AS SPUNE EA SE VA DUCE LA EL SI EL II VA SPUNE SECRETUL (este unul grav). IAR DACA VA AFLA MA VA RUPE IN BATAIE.VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| PandaCrusher a răspuns:

Hmm.
E cam grav.
Mai bine ai discuta cu mama ta. E mama ta! Te va intelege, va trata cazut cu delicatete si te-ar proteja!
Si secretele ies mereu la iveala. odata si odata se va afla "SECRETUL" tau.
Succes!
Sper ca te-am ajutat happy.

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ce mari secrete poti avea? Ca ai fost violata, eventual de tatal tau sau o cunostinta, ruda, etc. Adevarul, tot va iesi la iveala.Asa ca i-ati inima in dinti si spune-i mamei secretul. Ea e singura careia trebuia sa-i fi spus de mult, ca sa nu ti se intample ceva de ordin psihic. Nu poti fi prietena cu cineva care te domina cu forta sau care te santajeaza.Curaj!

| NickiMinaj a răspuns:

Sa inteleg ca te santajeaza...come clean si aia e. Doar nu ciopartesti oameni si ii arunci in ocean. Nu de alta, dar n-avem ocean... thinking

| tarziu a răspuns:

Decat sa te dezvirgineze un idiot, mai bine sa iei 10 batai de la mama ta (poti sa ii spui si ei treaba asta)

| adrianajollie a răspuns:

In primul si in primul rand nu`i arata ca ti`e teama de el sau de ceea ce ai facut.
de ce nu o iei tu pe mama ta de`o parte ii spui ce`ai facut dar mai scoti din detalii sau adaugi tu pripriile tale detalii tongue sa nu para chiar asa de grav si cand se va duce la baiatul respectiv ala ii va spune ceva care va parea exagerat te va intreba daca e adv ce zice el si tu vei nega.ai grija sa nu te inrosesti sa... stiu eu... si astfel, vei scapa decat cu o palma probabil o cearta maaare si o pedeapsatongue dar decat sa fii inchisa in gratiile aluia pentru un secret prostesc mai bine asa :-) si scapi odata pentru totdeauna

| Cretaker a răspuns:

Cum spui tu.

4/10

| 1micdamare a răspuns:

Cand spui doar vrajeli, primesti doar baghete magice (stii ca exista, nu?)
Cand ceri ajutor fara sa minti sau sa exagerezi, tot asa ti va raspunde.
Asa ca ...hotaraste-te ce si cat ne poti spune noua.Nu poti rezolva o problema daca nu ai toate datele ei!

Răspuns utilizator avertizat
| aleksika a răspuns:

Incep prin a-ti spune sa nu cedezi in fata presiunilor lui! Un om care te santajeaza in felul acesta nu e un om cu care vrei sa iti incepi viata sexuala.
Acum vorbind despre secretul tau orice i-ar spune el mamei tale tu poti nega cu exceptia cazului cand el ar avea dovezi cu care sa demonstreze ca el spune adevarul si nu tu...
Iar pe de alta parte gandeste-te bine ca oricum ar putea iesi la iveala si in plus s-ar putea ca mama ta sa nu reactioneze cum te gandesti tu ci chiar sa te ajute si sa te sprijine mai ales daca tu nu ai nici o vina pentru ceea ce s-a intamplat... e greu sa spun mai mult daca nu stiu despre ce e vorba.
Daca te pot ajuta mai mult da-mi un mesaj pe privat.
BAfta si ai incredere in tine!

| Hermes a răspuns:

Cum adica sa nu te poti desparti chiar daca ai vrea?
Nu miroase a bine chestia asta, doar nu este el proprietarul tau.
In plus, nu inteleg ce mare chestie cu secretul? Ca nu mai esti virgina? sau care ar putea sa fie acest mare secret?

| Andra01 a răspuns:

Naspa naspa...
deci... sa vb cu mama ta daca nu ai o relatie deschisa. te sfatuiesc sa no faciwinking la fel sunt si eu dar avand o vedere ca am o putere uimitoare de a gandi logic... mi`e usor
mai bine. ia id meu...si vb acolo. ps. te pot ajuta mult si m-am gandit deja si la o solutiehee hee : dix_min@yahoo.com :* te astept

| anonimm_6382 a răspuns:

E cam dificila treaba... dar sti mai bine incerci sa ii explici tu mamei tale decat sa ii zica x sau y pentru ca se supara mai rau desi sunt unii parinti neintelegatori poate ai tai sunt asa sau poate ca nu dar decat sa fi obligata sa faci ceva ce nu vrei mai bine dupa cum a scris si,, tarziu'' este adevarat ca mai bine sa te bata mama ta decat dupa aceea sa regreti toata viata ce ti'a facut ala iti doresc mult succes si sper sa aiba totul un happy end...