| Myself_5723 a întrebat:

JUR CA VA DAU FUNDITA! Cainele meu a mers afara si erau niste motoare si cand a venit inapoi a venit fugind si chiuind, nu stiu ce s-a putut intampla acolo, m-am dus la el sa vad ce are si pe limba avea sange. Dupa acea am mers sa-i spun mamei si cainele a disparut si era intre flori in curte si statea nemiscat si blocat, l-am scos dintre flori si nu facea nimi doar statea si se uita eu am inceput sa plang am crezut ca o sa-l pierd, m-am atasat foarte mult de el! Apoi s-a asuns din nou si era la fel, iar acum l-am adus in fata curtii si vad ca umbla si e din nou cu coada pe sus, dar toata gura si limba ii este alba! VA ROG AJUTOR! Ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Catelusul tau sigur s-a lovit la acele motoare. o fi pus gura pe acolo. si se teme acum. de obicei nu prea au nevoie de tratamente, cainii se vindeca singuri intr-un timp destul de scurt. catelusa mea a fost lovita la ochi de un vecin, nu il mai putea deschide si in 3 zile era ff bine, a mai patit asa si cand sa taiat la o labuta...deci ar fi bine sa astepti. daca totusi vrei sa faci ceva neaparat inmoaie un tampon in rivanol si curata-l la gura. vezi ce mai ai pe acasa pentru rani. crema de galbenele e ft buna. il poti da cu ea de cateva ori. daca nu, mergi la veterinar, desi nu cred ca poti, ca altfel nu mai intrebai aici. ai grija de catel!

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Catelusul tau cred ca tocmai s-a curentat un pic.Lasa-l ca-si revine singur.

| tuGatita a răspuns:

A...si sa iti mai zic ceva ca am uitat. tine-l pe cutzu legat macar ziua, sau inchis...sau macar sa stea in curte ca daca-l lasi sa umble pe unde are el chef cine stie ce mai pateste. ai grija de el, daca zici ca asa mult il iubesti!

| passenger a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu cu cainele acum doi ani! Exact la fel! Fii atenta... Este clar ca a dat cineva peste el cu motorul asa ca du-te maine la veterinar. Peste cainele meu daduse din pacate o masina si a venit cu partea din spate toata in sange, dar a trait 3 zile. Cainele tau poate sa stea in picioare?
Contacteaza-ma daca ai nelamuriri. Iti pot da informatiile necesare mai ales c-am trecut prin asta!

| illidan1150 a răspuns:

Un singur cuvant : VETERINAR

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la veterinar. S-ar putea sa se fi otravit.

| alex999 a răspuns:

Du-l la un veterin sau cheama-l la tine acasa.Nu conteaza ce s-a intamplat conteaza ce are cainele.Si intre timp tu ai grija sa manance si sa bea.Sicainele meu a iesit ingradina si cand s-a intors avea piciorul rupt, acum e bine, dar tot cu piciorul rupt. Sper ca te-am ajutat cum am putut.happy