| Myself_5723 a întrebat:

JUR CA VA DAU FUNDITA! Cainele meu a mers afara si erau niste motoare si cand a venit inapoi a venit fugind si chiuind, nu stiu ce s-a putut intampla acolo, m-am dus la el sa vad ce are si pe limba avea sange. Dupa acea am mers sa-i spun mamei si cainele a disparut si era intre flori in curte si statea nemiscat si blocat, l-am scos dintre flori si nu facea nimi doar statea si se uita eu am inceput sa plang am crezut ca o sa-l pierd, m-am atasat foarte mult de el! Apoi s-a asuns din nou si era la fel, iar acum l-am adus in fata curtii si vad ca umbla si e din nou cu coada pe sus, dar toata gura ii este alba! VA ROG AJUTOR! Ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| manuelaaa a răspuns:

Buna Maya!
Probabil ca motoarele l-au lovit din plin, si, probabil a capatat si o infectie urata.Stiu cat este de enervant sa auzi acest raspuns, dar in cazul tau este un raspuns necesar: doar veterinarul poate rezolva problema, dandu-ti o statistica exacta.Fii foarte atenta, deoarece boala se poate agrava.Nu mai sta pe ganduri,daca nu vrei sa ii pui viata in pericol-aparentele insala. Uneori cainii se ascund sau par fericiti,murind mai apoi,sau adesea fug de acasa, de parca ar stii ca stapanul va suferii mult.
Mult succes, si ia masuri pana nu e prea tarziu-cum am patit si eu ieri...:-

6 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Cred ca l-a calcat cineva,daca da din coada inseamna ca este ok dar a suferit traume la accident,stgai linistita, nu o sa-l pierzi doar trebuie dus la veterinar ca sa-i faca o radiografie sa fie sigur ca nu este nimic rupt sau fracturat, mult succes!

| KellyGreen a răspuns:

Daca da din coada e ok inseamna ca si'a revenit dar daca iti faci griji pentru el mai bine du'l la veterinar.

| HappyPebbles a răspuns:

Du-l URGENT la veterinar si nu ii da hrana uscata...o sa-l afecteze.da-i sa bea apa...

| TVD13 a răspuns:

Du-l la un veterinar...big grinbig grin

| roxy21 a răspuns:

Nu stiu poate a turbat poate s-a speriat de ceva ar trebui sa-l duci la un veterinar

| cohyChocolate a răspuns:

Eu cred ca a fost din cauza mai multor intamplari! cu motoarele s`a fi putut intepa cand a pus limba pe ceva sau tot felul! dar nu are nimic du-te la veterinar daca iti faci griji! Dar te asigur ca nu are nimic