| Cevrei a întrebat:

Am un cățeluș in curte care tot umbla in gradina mamei si vrea să-i puna lanț. Cum pot dezvăța câinele sa nu mai intre in flori? Nu ii putem pune lanț deoarece o sa tot latre, am încercat. E obișnuit sa alerge in curte.... Deci cum il pot dezvăța sa intre in flori?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pune gard la gradina.Cum merge cainele sa zgurme poate sa mearga orce alt animal.
Si cainele meu cand eram la tara facea asta.Imi scotea florile dar nu aveam ce sa fac am mutat florile intr-o gradina ingradita pentru ca deja veneau si alti caini si pisici sa faca asta pentru ca ascunsese cainele meu oase si simteau si restul animalelor

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ii pui lant in 2-3 zile se va invata si nu va mai scherlai/latra, poti pune sarma in jurul gradinii te va costa ceva.

| Kerre a răspuns:

Incearca sa pui ceva plasa in jurul gradinei ca sa nu mai intre in flori.