| bia1008 a întrebat:

L-am ignorat iar acum ma ignora. Vorbesc cu un baiat de vreo aproape 3 luni de zile (e primul baiat care mi-a starnit interesul si ma atrage prin stilul lui de a fi, dincolo de exteriorul placut). La inceput ma cauta constant pe fb, whatsapp, la telefon... ii raspundeam cand apucam; chiar si la un interval de 2-3-5 ore, dar atunci cand o faceam ma implicam cu adevarat si intretineam conversatia (vorbeam pana pe la 3-4 dimineata/conversatiile implicau mult sarcasm, ironii, glume). Ne-am vazut de cateva ori conjunctural, prin simpla lui prezenta a reusit sa ma faca sa realizez ce inseamna sa indragesti o persoana, sa simti anumite lucruri in prezenta ei. Cand am inceput sa imi arat mai mult interesul el a devenit rece, distant. Am inceput sa il caut eu, sa intretin conversatia pentru ca nu-mi era indiferent; i-am zis de curand ca am prins drag de el iar el a inceput sa ma ia peste picior "cum ca nu as mai fi asa smechera"... Imi da de inteles ca ii place de mine iar apoi ma ignora, ma trateaza cu o indiferenta maxima. Simt ca mi-am calcat oarecum pe mandrie, pe respectul de sine cautandu-l, insistand in ciuda atitudinii lui.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? imi este greu sa fiu indiferenta, daca intru pe net si vad ca nu mi-a scris, ies. nu ma intereseaza daca sunt cautata de altii.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul merita nota 10 pentru atitudine, ti-a intors-o perfect, a sters pe jos cu tine, bravo frate, respectwinking baieti luati notite si exemplu lwinking

| bia1008 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Eu eram asa fara sa imi dau seama, fiind obisnuita cu o astfel de atitudine. In timp el m-a facut sa imi schimb atitudinea. de ce sa te joci cu sentimentele cuiva. Cred ca orice joc are si un punct.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Asta e si idee cu aceasta tehnica. Ti-a dat o mostra din joc, te-ai simtit atrasa iar acum ti-a luat jocul, si esti si mai atrasa. O numim "Investitie mentala", cu cat investesti mental mai mult intr-o persoana cu atat devii mai obsedat de acea persoana. Propun sa devii indiferenta si sa "te schimbi" si tu, iar cel mai probabil jocul lui nu va avea rezultatele dorite si probabil o sa incerce alta strategie.

| Jessica007 a răspuns:

E clar ca pentru el a fost o simpla joaca,sa te faca sa fii in limba dupa el si a reusit pana la un anumit punct.Te cred ca il placi, dar de data asta incearca sa fii mai subtila, nu il mai cauta, sa vada si el cum doare indiferenta asta daca ii pasa normal. Daca nu il intereseaza i-ati gandul de la el, e mai bine pentru tine.Bafta!

| DulceLup a răspuns:

Nu fi rea!
Nu cred ca are ceva cu tine. Mai exista posibilitatea ca doar sa se simta bine vorbind cu tine. Uneori intre o fata si un baiat chiar exista amicitie... si-atat.
Daca te-ai indragostit de el, asta e partea a doua. Ideal ar fi fost sa fi avut si el aceleasi sentimente.
Dar asa... mai bine treci peste. Nu are rost sa-ti alimentezi dezamagirea din ce in ce mai mult.

| bia1008 explică (pentru DulceLup):

De la inceput mi-a dat de inteles ca nu suntem si nu vom putea fi amici...