| Coleta9999 a întrebat:

La analizele de sânge din deget arată dacă ești însărcinată?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa isi iei glicemia, logic ca nu

| corbulalbrosu a răspuns:

Evidentierea existentei sau a absentei hormonului de sarcina hCG in sange se poate face doar prin efectuarea unei analize de sange speciale denumit test beta-hCG. Aceasta determinare a hormonului de sarcina hCG in sange, se face doar in cazul in care exista o cerere expresa de a fi efectuata respectiva analiza. In concluzie prin efectuarea analizelor de sange obisnuite/curente NU se poate afla daca femeia este insarcina sau nu. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Doar dacă o faci special pentru asta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu, iti dai seama.