| anamariamanea a întrebat:

Am o intrebare URGENTA si va rog sa ma ajutati ..La analizele de sange (cele normale) iti arata daca esti însărcinată? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie specificat/cerut in mod expres cerinta/dorinta de a se determina existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCG in sange, deoarece prin analizele medicale uzuale se determina de obicei alte probleme medicale sau de sanatate. Deci raspunsul final este ca : pe baza rezultatului unei analize de sange "normale, uzuale" nu se poate stabili existenta/lipsa unei sarcini. Poti fi foarte linistita.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da!

| Kenya a răspuns:

Afla tati?

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Ele precizeaza doar ca e o infectie in corp. Daca vrei sa vezi daca esti insarcinata, fa un ecograf, sau fa o vizita la un ginecolog. happy

| DumnezeuTatal a răspuns:

Da.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da. Dar cred ca cel mai bine iti arata un test de sarcina.

| Andrei258 a răspuns:

Sarcina se vede la examenul ecografic si in urma utilizarii testelor de sarcina daca prezinta doua liniute exista sarcina dar cel mai concret se vede la ecograf analizele normale de sange nu precizeaza sarcina ele precizeaza doar numarul de leucocite hemati vsh si rh precum si o eventuala infectie

| LoveShuffleBoy a răspuns:

Nu

| Iza2321 a răspuns:

Buna!
Da iti arata!