| Tomitza_1431 a întrebat:

La cati ani este bine sa ai prima prietena(iubita)?

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

La baieti presupun de la 16 inkolo
si fete.tot km asa
mi se pare cel mai normal

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cand iti gasesti unul/una evident! adica mai bine zis cand ai chef!laughing

| Ángel_8890 a răspuns:

Eu cred ca de la 15 ani este oricum o virsta frageda dar oricum depinde maturitaea fiecaruia. Daca te simti pregatit atunci nu mai conteaza virsta.Deoarece la fiecare persoana la timpul sau ...deacuma este decizia fiecaruia.

| Turquoise a răspuns:

E aiurea termenul 'este bine'. Poate este bine cand ai tu chef, sau cand esti pregatit/a
Eu am 15 ani.primul prieten l'am avut la 13.Acum imi dau seama cat de penibila eram.:]

| Sallatiny a răspuns:

Nu e o varsta anume, doar ai grija sa nu cumva sa nu stii ce simti. (ca de exemplu sa crezi ca iti place o fata/baiat, dar acel sentiment sa fie doar de prietenie.) Fundita?batting eyelashes

| mrrry a răspuns:

Fiecare la cat se simte pregatit nu trebuie neaparat sa ai 15 ani sau orice alta varstahappy

| RainBow_2697 a răspuns:

Depinde.

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Depinde, eu primul prieten l'am avut la 13 ani, la 14 ani am intalnit altul si de atunci suntem impreuna, luna asta am facut 3 anihappy Cel mai usor este sa iti asculti inima, te poti indragosti la orice varsta... dar ai grija sa nu confunzi sentimentul de iubire cu o ''obsesie'' de momenttongue

| ilovemusic a răspuns:

Atunci cand simti tu, nu e o anumita varsta pentru a avea un/o prieten/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand crezi tu ca este ok, nu e nimic batut in cuiehee hee. Cand vei lua tu aceasta decizie, atunci e binehappy