| aforic a întrebat:

La ce se uita prima oara o fata atunci cand vrea sa-si gaseasca perechea?(intrebare pentru fete)

22 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Fizic, la ochi si maini (sa nu aiba unghiile lungi si/sau murdare ca fac apoplexie). Dupa, la gesturile pe care le face, modul in care vorbeste (si despre ce, mai ales). Comportamentul non-verbal imi zice cam tot ce as vrea sa stiu despre firea sa, siguranta de sine, temerile pe care le are. Completez cu ce spune despre sine si vad daca ma intereseaza sau nu.

| fabiola a răspuns:

Mintea si ochii... spun totul!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Prima oara ma uit la generalitati. A2a oara e decisiv!

| Silvia a răspuns:

Prima data la fizicbig grin
Apoi...comportament,caracter si celelaltebig grin.

| albastrel a răspuns:

Prima data eu ma imprietenesc cu el... apoi cand vad ce ii poate capul ...ma indragosteschee hee

bineinteles trebuie sa aiba acel ceva care sa ma atraga big grin

| albastrel a răspuns:

Asa e bro... d-aia prefer sa nu fie frumos foc... urat dar al meu big grin nu frumos si al tuturorwinking

| lostcontrol12 a răspuns:

La baieti imi plac degetele frumoase cu unghii bine ingrijite.si funduletzul. apetisanthappy

| Crisu_8081 a răspuns:

Fizicul, apoi alte detalii... Mi se pare normal.

| alexa a răspuns:

Iti dai seama k prima oara la felul in care arata
apoi incep sa. l cunosc pentru ca daca vreau sa am si o relatie cu el trebuie sa stiu cate ceva despre el, caracterul lui, felul de a. mi vorbi, etc ca asa baieti frumosi sunt destui, dar cand deschid gura mai bine fugi(vorbesc in cazuri particulare k nu sunt toti la felwinking )

| Misterious a răspuns:

Pai in prima faza ma atrag ochii, mainile, si parfumul sau.si normal apoi modul in care gandeste...

| MADALINAAAA a răspuns:

In primul rand la aspectul fizic... apoi caracterul sau, sa ma respecte, modul cum isi arata afectiunea.cum imi vorbeste, sa fie atent cu mine.etc...dar cam asta in principal.

| annda a răspuns:

Prima oara cum arata. Apoi il analizez eu sa vad ce gandeste. big grin

| eek a răspuns:

Eu pot spune ca nu mi pasa atat de mult de felul in care arata o persoana sau de cate carduri are in portofel.
in primul rand sunt atenta la comportamentul unui baiat.si la felul in care trateaza o fata... nu suport sa fiu calcata in picoare de nimeni:p

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

La ce se uita o fata prima data ca sa-si gaseasca perechea potrivita thinkingthinking acum depinde si de persoana de exemplu mie imi plac baieti care nu mint si care tin cu adevarat la mine si cu care pot vorbi foarte deschis cu el si sa ne ajutam reciproc acum depinde si de persoana

| Elly4all a răspuns:

...Ma uit mai intai sa vad cat de frumos este, ca la suflet nu am cum sa ghicsc din prima iar apoi la suflet.

| spiritul a răspuns:

La portofel

| girl16flo a răspuns:

La cum arata :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S aibe muschi, sa fie frumos, destept si plin de bani. Dupa care se zbat disperate sa-l pastreze ca alearga toate dupa el si se dau cu capu de toti peretii pentru ca le inseala si se poarta mizerabil cu ele. Have fun rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa recunoastem...primul lucru care iti sare in ochi e ambalajul si doar pe urma doresti sa vezi ce contine.Fizionomia e primordiala, ea spune multe despre el, sa aiba corp ingrijit, sa se imbrace frumos, iar pe urma doresc o relatie de amicitie cu el pentru ai despleti panzele inimi.si pentru ai cunoaste profunzimile si frumusetea interioara.Conteaza respectul care ti-l acorda, inteligenta sa, comportamentul si hobby-urile sale. Daca credem ca exista compatibilitate intre noi, trecem la urmatorul pas. daca nu, am un prieten in pluslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depine... unele persoane se uita la suflet ...adica nu conteaza pentru acele persoane cum arata .ci cum e la sf bun intelegator...etc...alte pers se uita lal frumusete si la felul cum gandestewinkinghappy...parerea meabig grin

| ina129 a răspuns:

Eu prima data ma uit la fata...in special la ochii. Apoi suflet...adica daca baiatul respectiv in clipa in care-l vad pentru prima data imi inspira incredere inseamna ca este de incredere si sincer.PS.Cu inspirarea increderei desii pare putin imposibil nu ma insel niciodata, si numai in cazul baietilorwinking

| cory a răspuns:

Primul lucru cred ca este aspectul fizic, apoi cum se imbraca, daca este compatibil in ceea ce discutati, etc. Important este sa simtiti ca sunteti atrasi unul de celalalt si fiecare sa lase unul de la celalalt si totul va fi OK.