| vnvrgvskjdv a întrebat:

Hm.Salut! Intrebare pentru fete big grin. Cum a fost prima oara cand ati fost penetrate?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru ca foarte putine fete au parte de o "Prima data" ca lumea si fara durere, iti raspund si eu, "de la antipod". Ca sa fie bine, si durerea cat mai mica, sau chiar absenta - depinde de grosimea si gradul de vascularizare al himenului! - este foarte important Preludiul, intensitatea dorintei si daca s-a baut sau nu putin vin rosu sau sampanie, care te euforizeaza / relaxeaza si amelioreaza senzatia de durere! Apoi, dupa cum am invatat si eu dintr-o carte - si am mai scris asta aici! - se poate pregati penetrarea, prin a incepe sa se largeasca - dupa spalarea foarte bine pe maini si o manichiura impecabila, pentru a nu zgaria! -zona orificiului himenal, prin miscari circulare fine, continue si apasand spre exterior, in prima saptamana cu un deget, in a doua cu 2 degete, iar in a 3-a cu 3 degete. Daca se face asta, si cu un preludiu adecvat = soapte de dragoste si incurajari si sarutari, sunt sanse serioase sa nici nu simti cand ai "trecut Rubiconul" de la virgina la adolescenta care va avea o viata intima normala, etc. Stiu ca nu e usor sa ai asa un partener ok, dar, daca el nu vrea, nu concepe, etc, o poti face chiar tu!

Dar, esti sigura ca merita sa treci direct la dezvirginare?!? Ai trecut de fazele de Petting si nu ti-a placut destul de mult?! Petting-ul poate oferi toata gama de senzatii erotice si placere specifice, DAR CU PASTRAREA VIRGINITATII - prin NEpenetrare!

Mai gandeste-te! Nu ai - si nici nu poti avea! - nici cea mai mica garantie ca el va ramane cu tine dupa acest act Unic! Poate invoca o gramada de chestii! Dar, daca tine cu adevarat la tine, practica Petting-ului, mult timp, iti poate dovedi cat de mult, cat de tare tine la tine, si, mai ales, cat de mult te respecta, fara a-ti cere "dovada suprema" la o varsta, presupun frageda!

Vaginul trebuie sa invete Placerea! Nu vei simti mare lucru de la primele penetrari! Poate doar daca "mori de dragul lui" si el stie ce si cum sa faca - ceea ce e foarte improbabil, desi poate minti, ca sa te convinga, evident! Mai intreaba si pe altele, mai mari si serioase! Success!

8 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Ce este aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm.Buna!
Nu imi expun intimitatea pe site sau oriunde altundeva!
Acum la drept vorbind, crezi ca ne etalam intimitatea aici?
Prea multa curiozitate, mda!
Te pup!

| dulcica1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata a intrebat! Din timp ce ai careva raportari, puteai sa nu dai click pe intrebare ca sa-ti expui criticile ieftine!
P.S referitor la intrebare: - Aiurea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru dulcica1):

Buna!
Critice ieftine,poftim?
Interesant raspuns!
Raspund unde vreau,acolo unde am chef,nu-mi spui mie ce si cum sa fac, da?
O intimitate trebuie sa ramana intimitate, este strict personal, nu priveste pe nimeni viata sexuala a oricui, nu vad rostul intrebarii.
Te pup!

| vnvrgvskjdv explică (pentru dulcica1):

Multumesc ca m-ai aparat :*

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar daca nu ai nimic de spus de ce te obosesti sa mai si spui asta? site-ul asta a fost creat pentru a ne ajuta intre noi, aici suntem anonimi, nimeni nu stie daca minti sau spui adevarul, iar unora le face bine sa povesteasca astfel de intamplari!

| uncas a răspuns:

Iti spun eu dureroasa...happy

| DienutzaMamarutza a răspuns:

Dureroasa happy si "rosie" laughing