| TIb a întrebat:

La ce varsta ati fumat prima data? Ce tigari?

79 răspunsuri:
| Piscotel a răspuns:

La 14 ani, pall mall. O sa blestem ziua aia pentru tot restul vietii!

| gingasull a răspuns:

Prima tigara la 11 ani, din curiozitate, am fumat vreo 2 luni 3, erau atunci la putere tigarile Snagov, la 15 ani am fumat din nou cam 6 luni regulat zi de zi 1 pachet, atunci fumam Parlament, sau Camel. In prezent nu fumez happy.

| monyk a răspuns:

Buna, aveam vreo 11-12 anihee hee, ma prosteam cu o vecina, noi fiind curioase am incercat o tigara sa vedem cum e, ni se parea interesant, asa ca ne-am dus la magazin si am cumparat un pachet, am pus bani impreuna, am spus ca e pentru buniculaughing, cred ca era tigari Camel din cate imi aminteschappy, ne-am ascuns amandoua si am fumat tot pachetul, de atunci nu am mai fumat decat o singura data cu o prietena asa din prostie, acum nu fumez si nici nu suport tigara, am fumat doar din curiozitate, cred ca fiecare a incercat cel putin odata sa vada cum e, sau daca nu a incercat va incerca sigur!

| insomnia a răspuns:

La 14 ani fara o saptamana! Si am fumat glamour happy Si acum fumez, cand am cu cine si bani laughing

| Dizzydizz a răspuns:

Ce ktegorie ti ai ales si tuhappy

| nutzu' a răspuns:

La 4 ani sincer.
Atunci am tras prima data dintr-o tigara.
Dar de fumat o tigara intreaga am fumat la 14 ani...si m-am lasat dupa 2 zile laughing

| zatz a răspuns:

Cam pe la 9-10 ani din curiozitate.am impresia ca era kent lung.
la 13 ani si jumate m-am luat de fumat (marlboro rosu lung). acum imi pare rau dar nu prea am mustrari de constiinta si din cauza asta nu reusesc sa ma las.

P. S
NU VA LUATI DE FUMAT!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mi-au dat aia mai mari un fum din Carpati pe la 11 sau 12 ani big grin M-am apucat de fumat dupa a 9-a, vara, dupa o luna am invatat sa trag in piept, More lung si Camel, era si un Marlboro rosu acolo. Mi s-a facut rau ca trageam cu o lacomie nemaivazuta, cat fumau altii o tigara eu eram deja la a doua. A fost o pasiune cu tigarile, tare mi-au mai placut. Acum as vrea sa le pot lasa, o sa ma mai incurajez cu cartea lui Allen Carr, v-o recomand.

| Victoria a răspuns:

N-am fumat si nu o voi face vreodata. Tin la sanatatea mea. Acum sunt la putere Kent laughing

| StaRmAgiC a răspuns:

Sincer anul trecut la 18 ani.
Stiu ca tigara era subtire si mentol.
Pentru ca ma certasem cu prietena si fostul statea numai cu ea la o tigara, am luat de la un coleg tigara din mana si am tras in piept.
Si eu cum nu suportam fumul de tigara m-am inecat putin.
Dar am inceput sa strig prin clasa ca am fumatlaughing doar ca sa atrag atentia asupra mea. Iar fostul sa se uite la mine si sa-i fac in ciuda prietenei mele ca ma descurc singura si fara ea.

| andy_3925 a răspuns:

Anul trecut...intr-o excursie. Jumatate din clasa mea fuma, asa ca am tras si eu un fum dintr-o tigara...cred ca era kentlaughingm-am inecat si am aruncat tigara pe jos(hotelul la care eram cazati era din lemn, deci era sa ne prajim ca sobolanii)apoi m-a luat cu ametelirolling on the flooram baut o gramaaaaadaaaa de apa si am mestecat un pachet de gume.chestia e ce nu mi s-a parut cine stie ce filozofie sa fumezi. ce mare branza sa tragi niste fum dintr-un batz si apoi sa il sufli afara?thinking plus ca miroase ingrozitor si iti ramane un gust in gura de borasti si matzelelaughing

| Mădălina_2296 a răspuns:

Ehee, anul trecut.pe la 12 anithinking parcalaughing
Am inceput cu kent 8happy era vara day dreaming cu niste prieteni, cam de atunci.ehh.asta-i viata, ingercarea moarte n-arehappy
Si nah. daca ai vointa te lasi, dar merg cand esti suparat

| everyyoueveryme a răspuns:

La 15, nu-mi amintesc ce tiipbig grin

| Psycho a răspuns:

In ultima saptamana din clasa a9a.adica la 15 ani.nu mai stiu ce tigari erau.eram la padure.si aveau 2 colegi un pachet.si mi-am luat si eu.

| julieta a răspuns:

Aveam vreo 12 ani sau daca nu mai putin, am vrut sa vad cum e, pentru ca imi tot vedeam colegii fumand si imi ziceam in sinea mea :"ei de ce pot si eu nu", ce marca numai stiu dar m-am innecat atat de rau incat si curiozitatea mea a luat sfarsit din acel moment.in prezent nu fumez, si nici nu as putea sa fac acest lucru, ma dezgusta ideea, si incerc sa-i fac si pe cei din jurul meu sa renunte la tigari pentru ca e mai importanta sanatatea happy

| danycsbraila a răspuns:

7 ani cam asa fumam dar mai bine zis ma prosteam si pe la 9 10 am inceput sa fumez LM si acum fumez laki strake in timpuri grele si Malboro in timpuri bune malboro laith

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 anilaughing...cred ca erau kent sau voguelaughing

| Te besk a răspuns:

FUMATUL NU FACE BINE SANATATII SI in plus este si p[ericulos eu n as fuma nici o data nimic doar sunc, macar pe acela l-am baut

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pai pe la 15 ani Virginia Slims.

| piSsuletZ a răspuns:

La varsta de 14 ani Viceroy, iar acum fumez Winston. Nu am incercat sa ma las si nici nu ma chinui sa incerc.Desi s-au scumpit foarte mult, am ajuns sa fumez un pachet pe zi.

| cossmy a răspuns:

La 13 ani, in vara, prima data dintr'un Kent, apoi am mai incercat marlboro, dunhill si ceva virginia slims...pe urma m-am axat pe pall mall albastru care dupa parerea mea e cel mai bun. Insa nu te sfatuiesc sa te apuci, nici macar sa incerci, ca eu acum nu ma mai pot lasathinking

| dyddyyyx18 a răspuns:

Never `till now. As incerca odata, da` dupa aia mie ca o sa mai vreau una, si inca una, si tot asa... si chiar nu am chef sa dau dupa aia zilnic 10 Ron pentru asa ceva.

| daminushh a răspuns:

La 14 ani, Dunhill. Aveam bani pe atunci, acum.happy Doamne ajuta si pazeste!

| ellabutterfly a răspuns:

La 16 ani... Parliament Aqua Blue rolling on the floor
eram singura acasa si ma plictiseam laughing
nu am gasit nimic interesant in "a fuma" si am renuntat tongue

| Atotstiutorul a răspuns:

Cls. a 5-a Maro, Vis-menthol,

| negatiw a răspuns:

La 16 ani eu, Malboro
acum am 17 fara 3 luni laughing whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 anilaughing...kent 8, pall mall, more si winston da m-am lasatbig grin

| rock se numeste acum Iron Maiden:X:X:dudette:X:X: a răspuns:

La 14laughinga fost ceva in gascalaughing

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

La 12 si am fumat Kent8.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fumez :s