| TIb a întrebat:

La ce varsta ati fumat prima data? Ce tigari?

79 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, aveam vreo 11-12 anihee hee, ma prosteam cu o vecina, noi fiind curioase am incercat o tigara sa vedem cum e, ni se parea interesant, asa ca ne-am dus la magazin si am cumparat un pachet, am pus bani impreuna, am spus ca e pentru buniculaughing, cred ca era tigari Camel din cate imi aminteschappy, ne-am ascuns amandoua si am fumat tot pachetul, de atunci nu am mai fumat decat o singura data cu o prietena asa din prostie, acum nu fumez si nici nu suport tigara, am fumat doar din curiozitate, cred ca fiecare a incercat cel putin odata sa vada cum e, sau daca nu a incercat va incerca sigur!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mi-au dat aia mai mari un fum din Carpati pe la 11 sau 12 ani big grin M-am apucat de fumat dupa a 9-a, vara, dupa o luna am invatat sa trag in piept, More lung si Camel, era si un Marlboro rosu acolo. Mi s-a facut rau ca trageam cu o lacomie nemaivazuta, cat fumau altii o tigara eu eram deja la a doua. A fost o pasiune cu tigarile, tare mi-au mai placut. Acum as vrea sa le pot lasa, o sa ma mai incurajez cu cartea lui Allen Carr, v-o recomand.

| Dizzydizz a răspuns:

Ce ktegorie ti ai ales si tuhappy

| cossmy a răspuns:

La 13 ani, in vara, prima data dintr'un Kent, apoi am mai incercat marlboro, dunhill si ceva virginia slims...pe urma m-am axat pe pall mall albastru care dupa parerea mea e cel mai bun. Insa nu te sfatuiesc sa te apuci, nici macar sa incerci, ca eu acum nu ma mai pot lasathinking

| Victoria a răspuns:

N-am fumat si nu o voi face vreodata. Tin la sanatatea mea. Acum sunt la putere Kent laughing

| albastrel a răspuns:

Cam in jur de 15 ani si am fumat Marasesti sau Carpati. nu mai stiu exact, insa stiu bine ca erau foarte ieftine. probabil le uitase un mosulet pe banca unde m-am asezat eu cu prietena mea. ne-am ascuns intr-o scara si am inceput sa ''fumam''hee hee. ea de atunci a devenit dependenta, eu insa nu fumez delocwinking

| julieta a răspuns:

Aveam vreo 12 ani sau daca nu mai putin, am vrut sa vad cum e, pentru ca imi tot vedeam colegii fumand si imi ziceam in sinea mea :"ei de ce pot si eu nu", ce marca numai stiu dar m-am innecat atat de rau incat si curiozitatea mea a luat sfarsit din acel moment.in prezent nu fumez, si nici nu as putea sa fac acest lucru, ma dezgusta ideea, si incerc sa-i fac si pe cei din jurul meu sa renunte la tigari pentru ca e mai importanta sanatatea happy

| gingasull a răspuns:

Prima tigara la 11 ani, din curiozitate, am fumat vreo 2 luni 3, erau atunci la putere tigarile Snagov, la 15 ani am fumat din nou cam 6 luni regulat zi de zi 1 pachet, atunci fumam Parlament, sau Camel. In prezent nu fumez happy.

| StaRmAgiC a răspuns:

Sincer anul trecut la 18 ani.
Stiu ca tigara era subtire si mentol.
Pentru ca ma certasem cu prietena si fostul statea numai cu ea la o tigara, am luat de la un coleg tigara din mana si am tras in piept.
Si eu cum nu suportam fumul de tigara m-am inecat putin.
Dar am inceput sa strig prin clasa ca am fumatlaughing doar ca sa atrag atentia asupra mea. Iar fostul sa se uite la mine si sa-i fac in ciuda prietenei mele ca ma descurc singura si fara ea.

| Atotstiutorul a răspuns:

Cls. a 5-a Maro, Vis-menthol,

| nutzu' a răspuns:

La 4 ani sincer.
Atunci am tras prima data dintr-o tigara.
Dar de fumat o tigara intreaga am fumat la 14 ani...si m-am lasat dupa 2 zile laughing

| Te besk a răspuns:

FUMATUL NU FACE BINE SANATATII SI in plus este si p[ericulos eu n as fuma nici o data nimic doar sunc, macar pe acela l-am baut

| Psycho a răspuns:

In ultima saptamana din clasa a9a.adica la 15 ani.nu mai stiu ce tigari erau.eram la padure.si aveau 2 colegi un pachet.si mi-am luat si eu.

| Piscotel a răspuns:

La 14 ani, pall mall. O sa blestem ziua aia pentru tot restul vietii!

| Tourniquet a răspuns:

N.e.v.e.r, never!batting eyelashes. nu o sa fumez niciodata, urasc tigarea, am urat-o si o voi ura straight face

| daminushh a răspuns:

La 14 ani, Dunhill. Aveam bani pe atunci, acum.happy Doamne ajuta si pazeste!

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

La 12 si am fumat Kent8.laughing

| Mădălina_2296 a răspuns:

Ehee, anul trecut.pe la 12 anithinking parcalaughing
Am inceput cu kent 8happy era vara day dreaming cu niste prieteni, cam de atunci.ehh.asta-i viata, ingercarea moarte n-arehappy
Si nah. daca ai vointa te lasi, dar merg cand esti suparat

| dyddyyyx18 a răspuns:

Never `till now. As incerca odata, da` dupa aia mie ca o sa mai vreau una, si inca una, si tot asa... si chiar nu am chef sa dau dupa aia zilnic 10 Ron pentru asa ceva.

| zatz a răspuns:

Cam pe la 9-10 ani din curiozitate.am impresia ca era kent lung.
la 13 ani si jumate m-am luat de fumat (marlboro rosu lung). acum imi pare rau dar nu prea am mustrari de constiinta si din cauza asta nu reusesc sa ma las.

P. S
NU VA LUATI DE FUMAT!

| rock se numeste acum Iron Maiden:X:X:dudette:X:X: a răspuns:

La 14laughinga fost ceva in gascalaughing

| ellabutterfly a răspuns:

La 16 ani... Parliament Aqua Blue rolling on the floor
eram singura acasa si ma plictiseam laughing
nu am gasit nimic interesant in "a fuma" si am renuntat tongue

| AndreiP98 a răspuns:

La 12 ani Kent 4

| CrissuCristina a răspuns:

Pai...prima data am fumat la 12 ani si am fumat Kent8 :d... tentatia a fost prea mare avand in vedere ca toata gasca mea fumeaza straight face

Răspuns utilizator avertizat
| CPR a răspuns:

13 ani L&M da nu mai stiu decare era, m-au durut plamani o saptamana si nu mi-a placut laughing dar dupa aia am prins gustul la kent si winston, am mai incercat si pipa si narghilea care mi-sau parut foarte speciale si din care trag ori de cate ori am ocazia.
Din fericire in momentul de fata nu mai fumez tigari normale si nici nu simt nevoia.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Pai pe la 15 ani Virginia Slims.

| everyyoueveryme a răspuns:

La 15, nu-mi amintesc ce tiipbig grin

| piSsuletZ a răspuns:

La varsta de 14 ani Viceroy, iar acum fumez Winston. Nu am incercat sa ma las si nici nu ma chinui sa incerc.Desi s-au scumpit foarte mult, am ajuns sa fumez un pachet pe zi.

| ilovemusic a răspuns:

Aproape toata clasa mea fumeaza si nu-mi vine sa cred ca eu n-am incercat nici macar odatalaughing... m-am abtinut, desi curiozitatea si tentatia e mare mai ales daca stai printre fumatori asa cum fac eusad