| iuly26iuly a întrebat:

La ce varsta se incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| ramkat a răspuns:

Normal, la varsta la care esti pregatit(a) sa ai un copil, sa iti faci o familie. Normal, dupa 18 ani. Nu recomand nimanui sa isi inceapa viata sexuala de la 15-16 ani! Iti poate schimba perspectiva si gandirea despre viata! A! Si sa stii ca daca o faci doar din placere ai mai multe de pierdut de cat crezi...Simtete pregatit(a).

18 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cu niște ani în urmă băieții își începeau viața sexuală ori pe la sfârșitul clasei a 11 a sau în clasa a 12 a, iar fetele ceva mai târziu.
Acum o fac la alte vârste!

| butterfly27 a răspuns:

Cand simti ca esti pregatita, nu este o varsta.dar trebuie sa fii pregatit/a fizic si psihic.:*

| Psihoyounger a răspuns:

La vârsta la care te simţi pregătit/ă. Şi când ştii că eşti pregătită? Atunci când în pat, te gândeşti să-ţi satisfaci partenerul înaintea ta. Dacă face şi el la fel, totul e perfect.

| Dia a răspuns:

Păi deobiceii cam toți și`o incep când îi "mâncă" rău...

| EuOO a răspuns:

Presupun că 18 ani. Practic, atunci eşti major!

| ciufulixx a răspuns:

Mai nu exista o varsta dar ca baiat e kk sa o incepi cam p la ce varsta vrei ca fata p la 16 ani.stii ce atunci cand te simti tu pregatit.asta e cel mai bun rasp pentru ca degeaba ai 18 ani si tu nu esti pregatit de acest paswinking sper ca te-m-a ajutat baftawinkingtongue

| airam a răspuns:

Depinde de fiecare persoanahappydar eu zic ca este mai indicat sa iti incepi viata sexuala atunci cand esti pregatit sa iti asumi si responsabilitatile ce le implica acest lucruhappysi bineinteles cu o persoana care sa stii ca va fi alaturi de tine orice s-ar intampla.

| demonykangel a răspuns:

Deci pentru mine nu conteaza varsta.conteaza sa faci acest lucru din dragoste si sa te simti pregatit

| HaPpyTrEeFrEnDs a răspuns:

1-100 ani

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| IrinaBiancaDulce a răspuns:

Pai de obicei cand consideri tu ca trebuie sau ca esti destul de pregatita big grin

| Jαne a răspuns:

99 de ani cand ai pl bleaga si **** puturoasa
Normal ca la 18 straight face

| Diiaaa_3397 a răspuns:

La 7 ani mai devreme daca poti.

| Rinkirikaki a răspuns:

Cand vrei tu

| Alin_4678 a răspuns:

Eu am auzit de la un doctor care a venit la noi in clasa ca de la 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, la 18 ani (atunci devi adult si esti liber sa faci oricewinking )
Da, se pare ca lumea s-a ``modernizat`` (si prin modernizat vreau sa spun ca a innebunithee hee ), viata sexuala se incepe pe la 14 -15 ani(ma rog, nu e valabil pentru toata lumea.
Deci, raspunsul este 18 ani.

| Shteffy a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu exista o varsta anume.Se intampla atunci cand te simti pregatit din punct de vedere emotional si ai gasit persoana potrivita.Atunci cand iubesti nu exista limite, dar inainte ca cei doi sa faca pasul asta trebuie sa se informeze bine inainte de riscuri si sa fie constienti de tot ce implica etapa asta

| 4money_6133 a răspuns:

La cat vrei tu... nu cred ca este o regula, de obicei e ok dupa 16 ani dar daca tu vrei mai devreme e treaba ta, viata ta!