| Roxidd19 a întrebat:

Care e varsta potrivita pentru a-ti incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

In momentul in care te simti pregatita fizic si psihic si cand ai un partener stabil ( adica nu incepi viata sexuala de dragul de a o incepe). Eu zic ca nu trebuie sa incepi mai devreme de 16- 17 ani. Sa nu uiti sa te protejezi!

13 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Varsta potrivita este atunci cand te simti u pregatita!

| Castiel a răspuns:

17-18+ chiar mai mult!

| andrada a răspuns:

Buna!
Poi daca cauti pe net si intrebare un adult o sa-ti zica ca dupa 18 ani dar e ok si daca o faci minim dupa 16.
bafta!

| NoChanceForUs a răspuns:

16 ani.Este chiar sanatos dupa varsta asta.(si toti cei care va grabiti sa injurati ca am zis asta, mai intai studiati.)

| Candice a răspuns:

Cand te simti pregatit fizic si psihic.Si cand ai gasit partenerul potrivit cu care sa o faci. Nu trebuie sa te grabesti sau sa cedezi presiunilor grupului sau ale partenerului. Daca iti incepi viata sexuala foarte devreme, poti ramane traumatizat, poti lua infectii iar mai tarziu iti va parea rau. Ai viata inainte ca sa poti trai aceasta experienta.

| flor_4630 a răspuns:

Nu exista o varsta anume pentru a-ti incepe viata sexuala.E bine sa incepti atunci cand te simti u pregatita.Asta este cel mai important.Ai grija insa la partenerul pe care-l alegi, sa nu-si bata joc de tine si regreti apoi ca ti-ai inceput viata sexuala.

| Dakota a răspuns:

Pai. cand iti ai alesul aproape. si simti ca poti avea incredere in el si esti sigura ca poti fcae asta de la orice varsta. Unele fete s.au dezvirginat si al 13 ani deci... In ziua de azi nu mai este pe primul looc scoala happy este sex-ul happy
Sunt curioasa cati ani ai thinking
in orice cazwinking Sa va protejati big grin daca e sa o faci big grin

| demon a răspuns:

Normal ii recomandat sa ai peste 18 ani happy nu te grabi ai timp toata viatawinking

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Joint_4006 a răspuns:

Nu exista. Daca esti pregatit psihic.
Poti oricand.eu mi-am inceput`o la 14 ani.nu`i nimic rau.

| pisicaalba a răspuns:

In momentul in care te crezi tu pregatita

| adryan_3210 a răspuns:

Varsta potrivita? hmmm...greu de spus. viata sexuala o incepi cand simti tu ca trebuie si esti pregatita pentru ca e un pas mare in viata ta. iti recomand sa o incepi dupa 16 ani... succes!