| myru_6393 a întrebat:

Care e varsta potrivita pentru a-ti incepe viata sexuala ca fata?

Răspuns Câştigător
| abstract3D a răspuns:

Este cel mai bine la 18 ani deoarece corpul este bine dezvoltat, p.s cnosc multe japite scuzati expresia care la 14 ani o fac pe 80 lei

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, minim 17 ani si jumatate. Dar nu et obliga nimeni sa ti-o incepi atat de repede. majoritatea fetelor nu se simt pregatite atat de repede si asteapta pana la o varsta ecva mai matura.

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

LA 17ani si jumatate e varsta mica? si majoritatea fetelor la 16ani isi incep viata sexuala. Pe bune acum, de ce sa astepti atata? Nu zic mai devreme de 16ani, dar totusi. Eu zic 16-17ani. Eu am 16ani si vreau sa o incep cat de curandbig grin

| AdinaCrissa a răspuns:

Eu personal ma gandesc ca cel mai bine e dupa 18. Atunci esti deja femeie, cum s-ar spune, si esti pregatita si fizic dar si moral. Fetele care si-o incep pe la 15, 16, 17 mi se pare putin cam idioate, fara suparare. Adica in loc sa iti traiesti copilaria... faci nebunii. Nu, nu asa se procedeaza. Cel putin asa gandesc eu.
Dupa 18 ani poti face ce vrei, ai timp toata viata! Insa nu o sa te mai intorci niciodata la perioada in care erai "cuminte" sa zic asa.
P.S. Nu ma judecati! E doar parerea mea!
V-am pupat!:*

| DavidDj a răspuns:

Nu stiu asta conteaza doar de carecterul sau deciziile pe care le iei dar cred ca cel mai normal ar fi varsta de 17-18. Sper ca te-am ajutat

| Ssya a răspuns:

Cea mai potrivita varsta este aceea cand te simti pregatita atat din punct de vedere fizic, cat si emotional.Important este sa fi sigura pe tine si pe sentimentele tale pentru a ramane cu o amintire cat mai placuta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 17 ani e cel mai bine.