| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta se incheie dezvoltarea organelor genitale la baieti? Ce se intampla daca isi incep viata sexuala inainte de acea varsta? Multumesc

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Dezvoltarea incepe cu intrarea in pubertate, 10-12 ani, si se incheie cu iesirea din adolescenta, pe la 18-20. Daca isi incep inainte de 10 sau inainte de 20? Cu cat mai aproape de finalul perioadei, cu atat mai bine, erectiile sunt mai lungi, controlul asupra ejacularii mai mare, psihicul mai matur etc.

| want2bMajestic a răspuns:

Organele genitale apartin de corp. dar nu stiu sigur cand se opresc din dezvoltare (adica 20 ani). cat despe inceperea vietii sexuale...nu cred ca se intampla o tragedie dca o incepi mai repede din cauza ca organismul unui baiat nu este la fel de complex ca si organismul unei fete.

| ka2 a răspuns:

La mine inca mai cresc pe zi ce trecewinking