| anonim_4396 a întrebat:

LA citi ani credeti ca e normal sa incepi o viata sexuala?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este o vârstă fixă, dar în mod cert după 18-20 de ani deoarece în acest interval de timp organismul de maturizează și obligatoriu atunci cânt te simți pregătit/ă, nu din curiozitate, forțat ori la ambiție.
Pa, pa.

| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Eu cred că normal ar fi în jur de vârsta de 17-18 ani.Atunci eşti dezvoltat/ă fizic şi există o mai mare probabilitate să fii dezvoltat şi psihic.
Baftă şi numai bine!

| BlancaFantasma a răspuns:

La 13 ma.hai fa`o ce mai stai, doar trebuie sa fi si tu in randul lumii!

| BRG a răspuns:

Cînd te căsătoresti lady

| whoocares a răspuns:

Cand vrei. cand simti. cand poti.

| xCarolina a răspuns:

La 17 ani jumate esti in deplinatatea legala de a face acest pas, ceea ce inseamna ca poti sa iti incepi viata sexuala fara griji alaturi de persoana iubita.

| 000Diddy000 a răspuns:

La ce varsta te simti tu pregatita, atat fizic cat si psihic parerea mea minim la... 17-18 ani depinde ce varsta ai

| CariocaAlba a răspuns:

Peste 14.

| Lady2012 a răspuns:

Mda.interesant!

| Lady2012 a răspuns:

Dupa cite am inteles eu, dupa 18 nu e cam vine sati pierzi virginitatea...

| Lady2012 a răspuns:

Da da, da voi " Baieti " de ce nu asteptati si voi nunta?

| Bubuxx a răspuns:

Nu trebuie sa fie o varsta la care sa o incepi...trebuie sa simti tu ca este momentul potrivit si ca ai gasit persoana potrivita.

| Katakito a răspuns:

Dupa casatorie.

| gogonica a răspuns:

Eu nu cred ca este o varsta precisa happy cand simti ca ai gasit persoana potrivita:*

| Satanique a răspuns:

Cand ai cu ce, cu cine si de ce...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai indicat e sa o incepi dupa ce te casatoresti (cum zic unii pe aici) pentru ca din lipsa de experienta sa il consideri "Dumnezeu" cand de fapt el e praf?
Ca femeie/barbat ai dreptul sa alegi ce e mai bun pentru tine. Faci asta cand iti doresti.