| Sara2 a întrebat:

La inceputul relatiei iubitul meu nu ejacula deloc... dura vreo ora dar degeaba, acum mai nou ejaculeaza dupa aprox 10-12 min, inseamna ca a inceput sa ma iubeasca sau?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ejacularea este un act reflex, care se declanseaza in momentul excitatiei maxime! Nu poate fi comandat, ci eventual amanat prin diferite tehnici, ritmul respiratiei, distragerea atentiei prin evocarea mentala a unor imagini sau emotii negative, sau luarea unor pastile, etc.
Intarzierea ejacularii poate avea si cauze disfunctionale strict fiziologice, pentru care trebuie consultat medicul androlog!
Iubirea, multa sau putina, nu poate fi "de vina" pentru timpul necesar ejacularii!
Toata lumea se straduieste sa termine cat mai tarziu, pentru a putea satisface Femeia, iar alte domnisoare, in loc sa se documenteze, bat campii mioritice sufland crivat distrugator!
Trist, foarte trist! Sunt carti si informatii peste tot, iar voi?!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o legatura intre dragoste si ejaculare, crede-ma. Inseamna doar ca v-ati mai deprins unul cu altul si a inceput si el sa se destinda si sa simta placere.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca are legatura una cu alta. E de vina timpul, adica s-a obisnuit cu tine si te doreste...ca tot omul, nu?!

| Bacemi a răspuns:

E pe plan psihologic. La inceput a fost mai greu. Acum inseamna ca s-a obisnuit cu ideea si ii place foarte mult. Inseamna ca se considera norocos sa te aiba alaturi.

| Anca a răspuns:

Ba da. A inceput sa te iubeasca! Este mai relaxat in prezenta ta, este mai atras de tine!
Este demonstrat ca, ejaculezi mai repede cu femeie pe care o iubesti decat cu o necunocuta chiar daca arata aia ca Angelina Jolie!

| Anca a răspuns:

PsihoSex, Peacewinking

| elena a răspuns:

Este o chestie de inhibitie.
Ejacularea in timp scurt nu inseamna iubire, dar deloc.
Daca ati face dragoste pur si simplu, fara sa va uitati la ceas cand ejaculeaza sau nu, ar fi mult mai usor pentru el.
Cred ca tu esti cea care il timoreaza si de asta se intampla asa.
Dar da-mi voie sa te intreb, tu ai orgasm? De cate ori intr-o ora, de cate ori in 10 -12 minute? Sunt prea indiscreta nu?
Faceti doar dragoste si bucurati-va din plin de aceste clipe, fara a va monitoriza unul pe celalalt, fie cu ejaculare sau nu, fie cu orgasm sau nu.
Stii ce spunea Lenin..."citeste, citeste, citeste", literatura despre sex este inepuizabila, deci citeste.

| Malvina24 a răspuns:

Nu neaparat putem spune ca a inceput sa te iubeasca, poate ca acum il atragi mai mult ca inainte! te place mai mult, te doreste(si asta e de bine!)succes cu el!

| SlobodLaGura a răspuns:

Fericirea ta se curma laughing! Daca la inceput te bucurai de ore bune acum o sa trebuiasca sa pretuiesti acele putine minute!

| blunts a răspuns:

DA... cum zice westside

| westside a răspuns:

Nu a inceput sa te iubeasca, eu cred ca este mai satisfacut in ultimul timplaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea simplista este ca atunci cind ejacula mai greu erai si tu novice si nu prea stia-i ce trebuie facut dar acum cred ca-i vii in intimpinare cu tot fastul.Cum sa-ti reziste omul si sa nu-si verse prinosul?

| Shadow_7884 a răspuns:

Nu cred ca tine de iubire ci la cat de mult il exciti happy sau cat de bine a inceput sa se simta cu tine.