| xandra_3994 a întrebat:

Luna aceasta mi-a venit de doua ori menstruatia? E ceva grav?thinking

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca intervalul intre cele doua sangerari a fost sub 21 de zile, atunci este ingrijorator. Daca ai sub 16 ani si e prima data cand se intampla, s-ar putea sa fie o dereglare frecventa la aceasta varsta si fara importanta. Totusi, indiferent cat ani ai, daca se mai intampla o data (interval sub 21 de zile) trebuie sa te vada un medic (pediatru sau ginecolog).

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde şi câţi ani ai, oricum nu e ok, e mai bine să-ţi întârzie, decât să-ţi vină de două ori într-o lună. Mergi la medicul de familie să-ţi dea nişte pastile, nu cred că te trimite la ginecolog. Baftă!

| Puf a răspuns:

Poate fi o delegrare, nu e nimic grav, am patit si eu, consulta un ginecolog iti va da un tratament si totul va redevenii la normal big hug

| cucu :> a răspuns:

Nu e nimic grav nu`ti fa probleme.
In majoritatea cazurilor cand se intampla asta e din cauza stresului.
Te gandesti prea mult la un anumit lucru sau la o anumita rezolvare.
Ia`o usor spre binele tau! big grin

| xandra_3994 explică:

Da odata mi-a venit pe 6 iunie si acum pe 27 iunie

| Nimic special a răspuns:

Probabil nu s-a terminat tot, dar nu cred ca e grav, Totusi ar trebui sa mergi la un medik sa-i explici el stie mai bine sa te lamureasca.winking

| ღÐιαναღ a răspuns:

Nu chiar deloc se mai intampla ti-a venit odata la inceputul lunii si odata la sfarsitul lunii. Nu?

| FeTTiza a răspuns:

Si mie mi-a venit de 2 ori menstruatia in luna martie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-le si celor carora nu le-a venit deloc laughing

| Luminiţa_5081 a răspuns:

Buna xandra, sper sa te ajute raspunsul meu.am avut si eu aceeasi problema si am dat fugutza la medicul de familie.doctorita mi-a spus in felul urmator.Nu are absolut nimic daca ti-a venit de 2 ori in aceeasi luna, e pe baza de stres.Atata timp cat nu ai avut febra e absolut normal. Daca ai avut si un pic de febra e ceva mai grav.In acest caz e posibil sa ai o infectie.Se recomanda un tratament cu antibiotic si sa te speli cu ceai de musetel in zona intima pentru a prevenii ciuperca, aceasta se face de la antibiotice.Depinde cat esti de sensibila.La fel si cand esti racita si ai gatul inflamat se recomanda ceaiul de musetel, tocmai ca previne aparitia ciupercilor de orice fel.Multa bafta si ai grija de tine. Te pup:*

| BadGirl_7087 a răspuns:

Nu, nu e nimic grav. Am o prietena careia ii vine stopul de 2 ori pe luna de vreo... 2 anithinking