| Sara2 a întrebat:

Luna asta m-a tinut menstruatia doar 4 zile, dar a curs normal, iar de obicei ma tinea 6 zile, este totusi posibil sa fiu insarcinata? mentionez ca de fiecare data ma protejez si verific prezervativul, sunt totusi ingrijorata ca s-a terminat cu 2 zile mai devreme

6 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Nu esti gravida

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi dacpă ai menstruatie nu esti insărcinată nu? Gravidele nu au menstruatie in perioada sarcinii, eu așa știu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scuze dacă am vrut să scriu.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU eşti însărcinată, poţi să te linişteşti!

NU este vorba de "ciclu peste sarcină" : acela ţine doar 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Faptul că menstra s-a terminat mai devreme NU are nici o relevanţă : deoarece organismul tău trece prin diverse stări/transformări şi menstra suferă unele transformări ( durată sau aspect ); la fel şi simptomele premenstruale se pot schimba...

| relian a răspuns:

Verifici prezervativul adica cei faci? Pai ori faci sex ori esti cu CTC-ul.De gravida nu esti iar ciclul menstrual nu este batut in cuie.Si mai lasa-l incolo de prezervativ.Cum oti putea sa faci sex cu o bucata de plastic voi stiti.Foloseste si tu alte metode. Daca ai ciclu regulat foloseste caledarul si o sa te simti mult mai bine.

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Nu te ingrijora degeaba nu ai cum sa fii insarcinata daca te-ai protejat. Daca ai avut ciclu nu esti insarcinata.