| anonim_4396 a întrebat:

TPU.
Mi-a intarziat menstruatia 3 zile, ea normal trebuia sa vina pe 18 luna asta si nu a venit.Am simptomele premenstruale, dureri de ovare si burta si durere de sani.
Imi curge lichidul vaginal exact ca de obicei inainte de menstruatie.

Sunt foarte ingrijorata pentru ca am avut un act sexual acum 2-3 saptamani dupa ce mi s-a terminat menstruatia de luna trecuta, insa a fost protejat.Imi e frica sa nu se fi rupt prezervativul si sa fi curs sperma in vagin din greseala, chiar daca sperma ramasese in prezervativ imi e frica ca aia sa nu fi fost toata.

Tin sa mentionez si ca sunt foarte sensibila si racesc usor la ovare si ca acum o zi am stat jos pe o piatra rece.Nu stiu ce sa cred si am nevoie de un raspuns clar care ma poate lamuri.

Am vrut sa apelez la un test de sarcina insa este prea devreme pentru a arata daca este sau nu o sarcina.

Ce poate fi? Am nevoie de un raspuns urgent!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu ai ce sa faci decat sa astepti, eu spun ca ar trebui sa te relaxezi si la 7-10 zile de intarziere, sa faci un test de sarcina.
In orice caz, uneori se intampla ca menstra sa intarzie cateva zile, deci, nu-i cazul sa te ingrijorezi, mai ales daca ai avut sex protejat tot timpul.

| Bianca281 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un doctor calificat care sa iti spuna sigur ce se intampla. Nu te panica, va fi bine, dar noi nu ne putem da cu parerea la fel de bine