| ksandra a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit menstruatia inainte cu 2 zile, si m-a tinut 10, iar luna asta deja este a 3 zi de cand nu mi-a venit sunt foarte speriata, oare sunt insarcinata? ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DiMoDi a răspuns:

Test de sarcina în primul rând! apoi eventual un consult de specialitate... dar poate fi vorba şi doar de o simplă răceală... însă tot doctorul o rezolvă şi pe aceea happy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut contact sexual neprotejat e posibil sa fii insacinata. Fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata.
Eu nu cred ca esti insarcinata (desi e foarte posibil) ci mai degraba cred ca ai o dereglare foarte grava (hiperprolactinemie, chisturi ovariene, polipi endometriali). Iti recomand ca dupa testul de sarcina sa te duci neparat si cat mai repede la ginecolog. Daca te tratezi precoce, problema ta se poate rezolva. Daca amani, ea se va agrava si exista riscul sa ramai cu sechele definitive.

| meioana a răspuns:

FACUJI CEVA CA SA FII?
DACA NU FACUJI NIK STAI KLMA...TREBUIE SA FIE O DEREGLARE CEVA...ALTORA LE INTARZIE SI MAI MULT SAU CHEAR NU LE VINE CATE O LUNA DE ZILEhappy

| dulcika a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un ginecolog happy

| ksandra explică:

Sper sa fie o simpla raceala sigh crede-ma sunt ft speriata

| ksandra explică:

Normal ca am facut din moment ce am intrebat! dar prietenul meu m' asigurat ca niciodata nu ejaculat in mine, si stiu asta! are foarte mare grija, de aia sunt speriata, nu stiu de ce nu imi vine, oricum voi face un test, sa vad! multumesc pentru pareribatting eyelashes raman datoare :-

| ksandra explică:

Azi... dupa 7 zile mi-am facut testul...si a iesit negativ, cu toate astea il voi mai repeta, iar luni merg la un ginecolog sa vad ce am...multumesc pentru ajutor happy

| ksandra explică:

Azi am fost la doctorhappy si pot sa spun ca sunt linistita :X dmna doctor mi-a spus ca nu sunt insarcinata, dar ca pentru linistea mea s mai repet testul peste o saptamana si sa merg la control, a mentionat ca probabil am o dereglare hormonala happy