| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema, am facut-o cu prietenul meu acum o saptamana si nu ne-am protejat, dar nu a ejacuat in mine, in saptamana aceea nu am avut greturi nu nimic, dar de vreo 2 zile incoace parca simt ca am greturi, o fi din cauza ca sunt prea speriata de asta, si imi imaginnez eu, luna trecuta menstruatia a fost pe 10, si am facut-o si atunci dar imi venise, acum luna asta insa nu mi-a venit, daar mie de regula imi mai intarziee, oare sunt insarcinata sau nu? help me

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil. Doar niste greturi nu inseamna sarcina, iar intarzierea este inca mica. Insa metoda contraceptiva folosita are risc mare (de cam 30%), asadar exista o sansa serioasa sa fii insarcinata. Deocamdata nu poti decat sa astepti. Mai asteapta pana cam pe 17, apoi fa un test de sarcina din prima urina de dimineata, repeta-l dupa inca 3 zile daca e negativ si apoi, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog.

| catthshshshs a răspuns:

Cred ca nu esti insarcinata, mai mult in mintea ta ai acele greturi, iti spun din proprie experienta : cu cat te gandesti mai mult la anumite simptome, cu atat mai mult le capeti.

| cryss_1476 a răspuns:

Pai de ce o faci neprotejat? ca, dupa act, sa stai cu frica-n san? "oare sunt, oare nu sunt? " eu cred ca e doar imaginatia ta, dar nu se stie niciodata. cel mai bine fa-ti un test de sarcina si vei afla adevarul! si de acum inkolo fi mai desteapta si protejati-va, asta daca nu vrei sa mai treci prin momente din astea de panica!

| marymaryanne a răspuns:

Daca nu vrei copil de ce te freci fara sa te protejezi? uite asa faceti voi avorturi si veti manca copii pe lumea cealalta.hai pa.

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Cumpara un test de sarcina cel mai bine.