| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu prietenul meu si nu vreau sa ma mai impac cu el dar el ma cauta in continuare si e foarte insistent. Mi-a zis ca nu o sa scap niciodata de el si ca e vai de ala care o sa fie cu mine. Ca nu vrea sa ma piarda ca nu mai gaseste fata ca mine... Ce sa fac? Cum sa fac sa scap de el?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ce texte pe capul lui! Ce reprezinți tu pentru el un trofeu, @cora? Încearcă să abordezi o conduită cât mai distantă, nu mai comunica sub nici o formă cu el, ignoră-l. Oamenii ca el, foarte posesivi, care insistă și nu înțeleg că dragoste cu de-a sila nu se poate, devin uneori periculoși- de asta îți spun întrerupe orice formă de comunicare cu el și roagă-ți prietenii, apropiații, părinții să nu-i mai ofere informații în ceea ce te privește și să fie și ei cât mai rezervați.
Mari succese și multe zâmbete, @cora!

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,crede-ma ca el doreste sa te intimideze, sa te sperie ca vezi doamne cine stie ce va face el daca vei fi cu altul, sunt doar cuvinte.Probabil ti-a gresit din moment ce ai ajuns al concluzia ca nu mai vrei sa te impaci cu el,atunci inseamna ca nu merita atentia ta.
Acum regreta ca te-a pierdut,din propria lui greseala,sunt sigura.
Nu te speria de cuvintele lui si cea mai buna solutie e indiferenta,pana la urma se va satura sa tot insiste si isi va da seama ca tu esti fata desteapta si nu te abureste cu cuvintele lui ca nu scapi de el si ca nu stiu ce.Cel mai bine e sa iti vezi de treaba ta,schimba-ti nr de telefon,intrerupe orice legatura cu el, lasa-l sa isi revina ca atunci cand va realiza ca te-a pierdut, va accepta realitatea si isi va vedea de viata lui.Nu e cazul sa il umilesti,sa il jignesti pentru ca poate sa se ajunga la certuri,sa ajunga sa te urasca,mai bine e sa ii explici clar ca nu mai puteti fi impreuna si sa te lase in pace.E cel mai bine asa. Apoi,tu vezi-ti frumos de treburile tale,daca nu a stiut sa te pretuiasca acum sa invete minte.
Si un lucru te rog,sa nu cedezi insistentelor si amenintarilor si daca ai decis sa nu te mai impaci cu el,nu mai da inapoi, ai luat o hotarare, fi ferma.

| ynna93 a răspuns:

Pai ai mai pus odata intrebarea`.hee hee. sincer ti-am zis mai zis odata ignora`l.nu`l baga in seama.fii rece cu el. daca el tot te cauta nu`i raspunde.si ai sa vezi ca se potoleste el la un moment dat.

| SunshineGirl a răspuns:

El ori te iubeste prea mult, ori e prea orgolios si vrea sa se impace cu tine numai pentru a`ti plati cu aceeasi moneda. Poate si de aceea ti-a zis ca va fi vai de ala cu care te vei combina, de ofticat si de orgolios.

| Buttercup30 a răspuns:

Fa-l sa se simta prost pentru ca a ajuns un catelus la comanda unei fete. Spune-i ca iti vine si sa razi de el pentru ca sta asa in fata unei fete, spune-i ca e mort dupa tine intr-un mod foarte ironic. Spune-i ca tocmai wel ar trebui macar sa se prefaca indiferent pentru ca e baiat.
Fa=l sa se simta ca o sageata, ca un servitorhappySi va intervenii orgoliul lui de baiat si te va lasa in pace.
Si gaseste-ti un prieten repede happy

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Sa sti ca nu prea am inteles, ai zis,,cerat'' nu,, despartit''. cuvantul,, despartit'' se potrivea mult mai bine. Revenind la intrebare spune'i ca este viata ta. El crede ca esti papusa lui si ca o sa te lasi convinsa de el. am avut si eu de aface cu de'astia! Arata'te puternica si increzatoare, se va plictisii sa te caute.si daca iti spune iar ca nu scapi de el, nu-l baga in seama. Mult Noroc! :X

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Sa sti ca nu prea am inteles, ai zis,,cerat'' nu,, despartit''. cuvantul,, despartit'' se potrivea mult mai bine. Revenind la intrebare spune'i ca este viata ta. El crede ca esti papusa lui si ca o sa te lasi convinsa de el. am avut si eu de aface cu de'astia! Arata'te puternica si increzatoare, se va plictisii sa te caute.si daca iti spune iar ca nu scapi de el, nu-l baga in seama. Mult Noroc! :X

| Costică_6760 a răspuns:

Schimbă-ți orientarea sexuală. Epic win.

| Sophie90 a răspuns:

Eu zic sa nu il mai bagi in seama.

| andreea_5415 a răspuns:

Cand o sa mai zica ca nu scapi de el spune-i ca daca te iubeste si vrea sa te vada fericita sa te lase in pace pentru ca el iti face doar rau si nu esti fericita cu el care te tot urmareste si nu te lasa sa iti faci viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i fostului tau prieten ca bataia (aia ardeleneasca) doare atat de tare incat nici macar Hitler n-ar putea s-o suporte incercand sa salveze Reich-ul. Nu trebuie sa-ti fie frica de el. Tipul nu face altceva decat sa te intimideze. In momentul in care vei avea un iubit care este un barbat adevarat, fostul tau se va scapa in nadragi de teama. Ce sa-i faci... vorbeste si el la necaz. Dar... vorbeste prostwinking

| Levente a răspuns:

Nu trebuie sa intrerupi brusc. Incet, incet, dar in timpul asta nu mergi la el acasa. Nu te lasi pupata pe buze, poate pe obraz. Dupa 2-4 saptamana nici atata. Poate daca faci o ruptura prea vizibil, iti e mai greu, dar si lui sa te lasa uitarii. Trebuie sa-l faci sa constientizeze ruptura cu tine langa el. Nu la telefon sau mesaje. nici tonuri ridicate. Eu procedez elegant.
Daca insista sa te vada te vezi. asfel se linisteste. Pe urma incepi sa reduci din cea ce a fost una cate una. Nu il mintii ca ai treaba ceva si de fapt nu il ai. Se va interesa si daca afla de minciuna, iar are motiv de furie. Nu-l enerva!

Daca te stii prin internet, cea ce am scris mai sus nu e valabil.

Nu socheaza in a zice la tot nu, nu. Cu atat mai mult el nu va renunta. Daca ameninta cu ceva. ii spui ca e in afara legii. Si sigur nu vrea asa ceva.