| anonim_4396 a întrebat:

M-am certat cu prietenul meu si nu vreau sa ma mai impac cu el dar el ma cauta in continuare si e foarte insistent. Mi-a zis ca nu o sa scap niciodata de el si ca e vai de ala care o sa fie cu mine. Ce sa fac? Cum sa fac sa scap de el?

Răspuns Câştigător
| geo_4273 a răspuns:

Iti dau un pont iubita. nu-l baga in seama si fostul meu prieten ma bantuie acum si imi zice ca o sa vina cu gasca lui si o sa se ia de mine si de actualul meu prieten dar este doar gura de el. fa-te ca nu iti pasa nu vorbi cu el orcat de mult te-ar tenta. fi sigura pe uh orce ar fi si daca va veni monemtul cand o sa dati nas in nasuc incearca sa nu ii vorbesti daca nu te abordeaza el si daca te abordeaza el.pai frate dai si uh vreo cateva ca nu cred ca ar avea indrazneala sa dea in uh la urma urmei trebuie sa aiba putin respect. o sa te lase trebuie daca nu ii dai atentie si daca nu reusesti sa imi zici si o sa ma gadesc si la alcv.thinking

7 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca o sa se obisnuiasca cu gandul ca nu-ti mai este prieten. Purtarea ta trebuie sa fe una rezarvata si in nici un caz sa nu-l jignesti. Poti sa-i comunici ca vrei sa-si gaseasca pe altcineva, pe considerentul ca, tu nu mai doresti sa-ti fie prieten.
Incearca sa-ti gasesti alte preocuparti si pentru un timp sa nu-ti cauti un nou prieten, pentru ca se va simti provocat si ai putea sa unele probleme.
Daca insista, comunica-i motivul pentru care motivul pentru care nu mai doresti sa fii prietena cu el, purtarea lui dezamagindu-te si astfel tu, nu mai esti interesata de el.
Spune-i proverbul ca:"dragoste cu sila nu se face", dar inainte de aceasta gandeste-te daca tu intr-adevar nu mai esti interesata de el, analizeaza-ti sentimentele, pentru a nu regreta ma i tarziu daca totusi tii la el si el te-a dezamagit.
Multa sanatate, noroc si sa fii iubita.

| ynna93 a răspuns:

Wow.ciudat fost prieten.pai eu zic sa-l lasi asa nu-l bagi in seama.o sa se sature el odata si odata sa te caute.saau ii gasesti tu pe altalaughing)glumesc.tongue.aia`i solutia.prima:p

| micurutza2005 a răspuns:

Deja e periculos prietenul asta al tau,te-ai indragostit de cine nu trebuia,e bolnav psihic obsedat de tine,cum adica te ameninta el pe tine e stapan cumva pe viata ta sau a altcuiva? insistenta lui denota ca are o problema psihica de comportament deviat,e gelos posesiv,deci cat de repede sa rupi relatia cu el sa nu ti se intample ceva mai rau stand cu el ca vezi ca sunt multi psihopati care isi omoara partenerele din gelozie si din astea,in ultima instanta daca se ingroasa gluma politia e de el ameninta-l si tu.E bolnav clar psihic asta nu e comportament de om normal care te iubeste sincer ci e psihopat obsedat de tine nu e dragoste normala curata si de minte bolnava,ai grija sa nu o incurci inceteaza orice contact cu el pana ti-e bine,nu fi naiva sa patesti ceva din cauza lui ca te minte ca te iubeste si in acelasi timp te ameninta ca nu o sa scapi niciodata de el, daca te-ar iubi sincer te-ar lasa sa alegi tu ce sa faci si nu te-ar ameninta in ceva niciodata. ATENTIE cu cine stai de vorba ca se pare ca nu l-ai cunoscut bine de atata vreme cu el incat nu ai vazut ca acesta e comportament deviat psihic si are nevoie de psihiatru, psiholog si pe tine sa te lase in pace sa nu iti mai distruga tineretea si viata.

| YoungHomie a răspuns:

laughingce tare happyse tine scai de tine pei cauta'ti pe altullaughing si at o sa te lase in pace.adica asa ma gandesc dar nobig grin
sau spune'i ca nu mai ti la el etc din asteathinking nu stiu

| ZEU93 a răspuns:

Ignora-l si eventual daca totusi va dura mai mult timp aceasta chestie poti sa rezolvi chemand politia (desigur depinde si ce varsta aveti).

| no1cares a răspuns:

Ignoral,spune-i ca nu o sa mearga, nu prea mai simti nimic pentru el
si nu vrei sal ranesti;/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ii explici ca viata merge inainte si daca nu a stiut sa te aprecieze cand te-a avut sa isi vada linistiti de drum. Si sa ii mai amintesti ca exista niste legi pentru hartuire si ca poate intra in mari incurcaturi daca mai insista