| georgiana111 a întrebat:

M-am culcat cu prietenul meu acum o saptamana si si-a dat drumul putin... ce sanse am sa raman insarcinata tinand cont d faptul ca mi-a venit ciclu cu 2 saptamani mai devreme si m-a tinut doar 2 zile nu 5 cum trebuia si am avut si ameteli scurte care veneau si treau brusc?thinking

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-am inteles nimic. De exemplu: a cata zi a ciclului mesntrual a fost actul sexual. Cand ti-a venit menstra asta anormala?
In principiu, nu conteaza cat de putin a ejaculat, riscul este egal. Dar depinde de datele pe care ti le-am solicitat mai sus.

| Mo a răspuns:

Mai bine da fuguta la farmacie si cumpara-ti un test de sarcina ca sa stai linistita. Crede-ma ca stiu cum e sa ti se intample asa...mereu sa stai cu frica. Pe viitor incercati sa va protejati daca nu vreti sa aveti surprize neplacute!

| REDSQ a răspuns:

Din moment ce si-a dat drumu "chiar si putin" tot ajunge sperma acolo... si e pericol. Faceti protejat si scapati de problemele astea. In ultima instanta voi, fetele, puteti sa luati pastila de a 2-a zi. Sau sa consultati Ginecolog. Sau test de Sarcina la voi acasa. Iata cate solutii

| ivona a răspuns:

Buna, Georgiana, eu sunt insarcinata in 6 luni, asa ca iti vb din experienta, este foarte probabil sa fii insarcinata, acele sangerari care au durat doar doua zile ar putea fi cauzate de implantarea ovulului in membrana uterului, la fel mi s-a intamplat si mie si multor altor femei... si din cate inteleg erai aproximativ in perioada de fertilitate atunci cad ai avut acel contact sexual. Bineinteles ca simptomele difera de la femeie la femeie, insa cel mai indicat ar fi sa iti faci un test de sarcina pentru a fii sigura. Iti doresc ca rezultatul sa fie cel pe care ti-l doresti, bafta!

| Roooxaneeelllll a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti faci un test de sarcina mai sigur si stii de ce?
dupa cum spui uh s-ar putea sa fii deoarece in a 14 zi de la prima zi cand a inceput menstruatia are loc ovulatia.cu 5-6 zile inainte de ovulatie incepe fertilitatea si tine pan la 3 zile dupa insemnand ca poti ramane insarcinata in aceasta perioada. spermiilr traiesc de la 3 la 6 zile in corpul nostru.de aceea e posibil sa fii insarcinata pentru ca te-ai culcat in perioada de fertilitate dar nu e sigur...bafta si ai grija pe viitor daca nu ai ramas

| kidulici125 a răspuns:

Daca nu ai ameteli si greturi nu-ti face grijitongue