| DomnulMuratura99 a întrebat:

M-am culcat saptamana trecuta si ieri cu iubita, am folosit prezervativ dar dupa ce mi-am dat drumu am facut si fara si imi e sa nu-mi fi dat drumu putin fara sa simt iar de la ceva timp a inceput sa manance mai mult si azi a vomitat..sunt sanse sa fie gravida?

7 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ti se potriveste numele, fara suparare.
Mai bine faceai cateva minute neprotejat si dupa iti puneai prezervativul si terminai, asa a ramas insarcinata.
Bagam ore de religie in scoli dar nu si de educatie sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea fii insarcinata pentru simplu fapt ca a-ti avut sex neprotejat, dar simptomele de sarcina nu apar niciodata mai devreme de 2-3 saptamani!

Asadar, vomitatul ei nu este de la nici o sarcina, ci de la o toxinfectie alimentara sau stres.

Un test de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la partida de sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut IMPOSIBIL ca dupa trecerea doar a unei saptamani de la sex sa poata sa apara acele ''simptome de sarcina'' de care amitesti, fiindca acele senzatii sunt pur si simplu niste inchipuiri provocate de teama si groaza fata de o sarcina nedorita. Sunt rodul PARANOEI aparute in mintea fetelor lipsite de cele mai elementare informatii cu privire la modul in care se poate forma sarcina. Insa partial are si mitivul de a fi ingrijorata, insa numai in cazul in care in acel moment a fost in perioada fertile a ciclul ei menstrual. Daca NU ai stiut, afla ca IN URETRA adica in teava penisului, dupa ejaculare ramane o cantitate de sperma care se scurge din penis in urmatoarele 2-3 ore, daca intre timp nu ai urinat. Astfel ca in timpul sexului tinut fara prezervativin mod absolut sigur s-a scurs o parte din sperma ramasa ''pe teava'' in vagin. Modul in care ai procedat poate fi considerat sex neprotejat cu ejacularea voluntara a spermei in vagin. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Ti-ai dat drumul SIIIGUR in actul sexual neprotejat deoarece dupa orice ejaculare, ramane sperma pe canal care iese dupa insesizabil. Deci e cert ca a ajuns sperma in vaginul ei. Dar este IMPOSIBIL sa aiba ORICE tip de simptom de sarcina acum. Ele apar dupa aproximativ 6 saptamani de la data formarii sarcinii. Deci ce crede ea acum ca are, e paranoia ei.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu ai urinat inainte sa ai contact sexual neprotejat dar si dupa exista sanse de sarcina, depinde si de ziua ovulatiei iubitei tale, dar un test de sarcina este recomandat la 21 de zile de la acel contact cu probleme.

| AwGenetix a răspuns:

Nu, stai linistit. copii sunt adusi de barza. tu nu ai nici o vina, dar o sa fi Tatic. norocosule! happy

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Esti fraier happy