| anonim_4396 a întrebat:

M am despartit de prietenul meu cu care am stat 2 ani acum o luna. De atunci doar ne mai salutam. Eu am fost cu un baiat aiurea, a durat cateva zile. Ieri, prietenele mele mi au spus ca l au vazut cu fata. Nu era evident ca sunt impreuna (nu se tineau de mana) dar el o ajuta cu un bagaj. Credeam ca am trecut peste, dar acum nu imi vine sa cred ca poate sa si gaseasca pe alta pentru ca el e genul foarte cuminte. Stiu ca nu o sa mai fim impreuna si nici nu as vrea pentru ca nu ne mai intelegeam, dar eu l am iubit...si acum ma doare ideea ca ar putea sa faca toate lucrurile ce le facea cu mine cu alta crying de ce simt asta?sad

Răspuns Câştigător
| Nissa a răspuns:

Hihappy Un sfat sincer: nu te macina cu intrebari. Ideea ca ar face aceleasi lucruri cu alta cum facea cu tine e putin probabil findca nu va vrea sa fie cu o fata ca tine (fara suparare) va face tot ce nu a facut cu tine sau ce a vrut sa faca si nu a facut. Daca v-ati despartit si el va vrea sa te uite (daca chiar ii cu alta) asa ca va evita sa faca lucruri care ii amintesc de tine. Si simti lucrul asta findca ii orgoliul feminin nu vrei sa imparti nici macar ce ai avut. Poate nici nu va trebui. Ai rabdare ca ce-i al TAU e pus deopartewinking

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca il mai iubesti si nu se uita usor cineva drag, in timp il dai uitarii chiar daca chipul lui va ramane in mintea ta nu o sa-l mai iubesti la fel ca la inceput.

| serendipity8300 a răspuns:

Iti vine greu sa crezi ca ai pierdut ceva ce ai avut doi ani doar pentru tine. in momentul in care l-ai vazut cu o alta pers ai simtit k l-ai pierdut definitiv. peste cateva luni nu vei mai simti absolut nimic.

| DeliaMarius a răspuns:

Asa cum ai fost tu cu acel baiat aiurea,poate asa e si la el. Unele persoane, dupa ce se despart si ies dintr-o relatie ce a durat, incearca sa isi faca noi prieteni, iubiti/iubite pentru a trece mai usor peste despartire (mai des in cazul barbatilor) Asa suntem noi, oamenii, cand suferim incercam sa gasim alinare. In doi ani de zile cred ca v-ati iubit si te inteleg atunci cand spui ca nu suporti gandul ca altcineva e acum langa persoana pe care tu ai iubit-o, cu care ai fost 2 ani si cu bune si cu rele, pers. cu care ai facut atatea lucruri frumoase... E greu. Poate ca inca il mai iubesti si de aceea te simti asa. Poate ca trecerea timpului va va aduce din nou impreuna, daca nu, incerci sa-l uiti asa cum stii tu.