| Elyxx a întrebat:

M'am hotarat sa va spun si eu povestea mea.Nu am o intrebare directa de spus.mai mult simt nevoia sa ma descarc.In urma cu un an m-am indragostit de un baiat care pana atunci nici nu exista pentru mine.nu imi pasa de el.de fapt nici nu prea stiam de existenta lui, il stiam doar din vedere.pana cand, intr'o zi de 21 martie(2009) ziua mea de nastere, cand ultima ora la scoala am facut recuperare unei ore pierdute de romana, el a "participat" la ora chiar daca era mai mare cu un an(cls a8a) eu fiind a7a. Doamna profesoara tinand mult la el l-a lasat sa stea.Eu am vrut sa o servesc pe doamna cu bomboana dupa ce am servit toti colegii mai putin pe elhappyColegele mele ziceau sa fiu politicoasa si sa il servesc si pe elhee heeNu aveam incotro si l'am servit, el m'a pupat pe obraz:X:X:X:X in clipa aia.am simtit... ceva ce nu pot exprima in cuvinte:Xm'am simtit minunat:X de atunci pana in prezent nu incetez sa ma gandesc la el. mi-am dat seama ca il iubeeesc.In urma cu cateva luni el a aflat de la cineva ca il plac avut o reactie.normala pot zic. Insa de atunci ne'am apropiat foarte mult:X:Xvorbim din ce in ce mai des, la biserica, de inviere, eu m-am uitat nuumai la el, uitasem si ca sunt in bisericahee heesi el se uita la minElove struck of ce searaChiar daca el a aflat ca il plac nu stia cu adevarat cat de mult il IUBESC incet incet imi mai faceam curaj si ii mai spuneam pe mess ca tin f f mult la el A reactiona bine dar mereu imi spunea ca am gresit enorm ca nu i-am zis eu ce simt pentru el.In urma cu doua saptamani m-am intalnit cu el.Eram cu o prietena in fata portii ei cand vad ca trece pe langa noilove struck am simtit ca pamantul imi fuge de sub picioare el s-a oprit si am vorbit cam 1 ora atunci mi-am luat inima in dinti si i'am zis ca tin ff mult la el si ca stiu totul despre el si ca sper ca asa ii pot dovedii cat il iubesc.Si el a fost placut impresionat sa afle ca stiu atatea despre el. A fost cat pe aici sa... uff :Ximi venea sa sar pe el si sa il pup. DIn acea seara vorbim tot mai des. el ma contacteaza in fiecare weekend pe mess(avand in vedere ca e la liceu (cls a9a 17 ani) vine acasa doar in weekend.Intr'o seara eu aveam la status"extreem de bucuroasa" eram asa pentru ca urma sa vina din italia prietena mea cea mai buna:Xel m'a intrebat"ce faci >>don'soara::" eu i-am rasp ca f bine si el m'a intrebat de ce eu i-am rasp "pentru ca peste 5 zile vine prietena mea cea mai buna el mi-a zis "credeam ca esti fericita pentru ca ma iubesti mai mult" acum ce sa cred? ca profita de dragostea ce o simt pentru el? tin sa precizez ca acum cateva saptamani i-am zis asa"acum ca stii ca te iubesc sa nu cumva sa faci misto" si el mi-a rasp ca nu ar face asta niciodata acum eu ce sa cred. oare chiar era interesat daca il iubesc mai mult sau doar vrea sa faca misto de ce simt eu pentru el? oare simte ceva pentru mine? avand in vedere ca vorbeste cu mine inseamna ca nu ii sunt asa de indiferentahappyUneori vreau sa renuntz la el dar pur si simplu nu pot il iubesc prea mult ce sa fac? (app eu am 13 ani el 16)

9 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Daca cauta ceva de la tine nu cred ca baiatul mai astepta atat de mult.Sunt altele care cedeaza mai repede.Probabil te place. Nu inteleg de ce nu isi face curaj si nu te intreaba daca vrei sa fii cu el.Ar fi mai simplu asa.Banuiesc ca u l-ai acccepta pentru ca tii la el mult.

Nu isi bate joc de tine.Cu siguranta nu.Doar apropiete u de el si de ce nu, fa primul pas, du te si sarutal, sau spune-i sa fiti imrepuna.Risti sa il pierzi daca nu actionezi prima.Hai curaj:*
Te pup si bafta multa se vede ca esti o pers buna, iubitoare daca pui atata sentiment :*

| irina20 a răspuns:

E intr-adevar o varsta frageda, dar nu asta vrei s-auzi, nu?
Nu cred ca profita de dragostea ce i-o porti, poate a spus-o sub forma de gluma...
Daca nu ma insel, voi nu sunteti un cuplu, spune-i ca ai vrea sa fiti impreuna, intreaba-l ce simte pentru tine si daca ar accepta.Bafta!

| chandnisharma a răspuns:

In primul rand nu cred ca esti la varsta la care poti avea o relatie. Dupa felul in care ai scris pot spune ca esti imatura, esti o copila si e normal.Traieste-ti copilaria!
Acum cu privire la intrebarea ta, cred ca te place dar atata tot.Ai grija, baietii la varsta de 15-19 ani nu sunt de obicei seriosi intr-o relatie si urmaresc un singur lucru...

| Puffulets ♥ a răspuns:

Si daca s-ar culca cu el. [ DACA] intr-adevar nu e normal pentru varsta ei sa-si inceapa viata sexuala. Da, xcum tot acolo`i ca o faci la 13 sau peste 3 ani la 16. Tot acolo ajungi mai devreme sau mai tarziu. Xcum nu te grabi. Traieste-ti copilaria. Si eu m-am grabit si imi pare rau acum. Dar faptul e consumat. Nu mai pot schimba nimic acum. Si cand va fi timpul ai grija cu cine iti vei incepe viata sexuala. acel baiat trebuie sa te merite happy
Ai grija ce faci. Baietii astia sunt "smecheri" de felul lor. Ei ne mint frumos, ii credem si apoi avem de suferit:]

| Elyxx explică:

Baaai luati'o usurelhee hee nu am zis nici o clipa ca as vrea sa ma culc cu ellaughing esti nebuna am 13 anilaughing as vrea sa am cu el o relatie mai mult decat o prietenie dar nu sa ma culc cu el Doamne fereste! Stiu ca pare prostesc sa vb asa, sa par asa indragostita la dar 13 ani. dar nu stiu am eprimat doar ceea ce simteam.imt ca il iubesc Altfel cu ma sa exprim daca non stop ma gandesc la el...nu e minut sa nu ma gandesc la el.Cand sunt in preajma lui pur si simplu tremur toata nu mai stiu ce sa spun...raman fara cuvinte

| CrisutzuxD a răspuns:

Eu iti zic sa ai grija uneori cand un baiat iti zice ca te iubeste trebuie sa te uiti direct in ochii lui daca iti zice ca te iubeste si se uita in alta parte inseamna ca vrea sa fk misto de tine daca te priveste in ochi sau la tine inseamna ca tine cu adevarat la tinehappy si iti spun din propria experienta ca baietii din zilele noastre vor doar sex asa ca ai grijahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te grabi s-o faci asta reusesti oricind.eu tot am 16 tot am un prieten si el mi-a spus ca sa te culci nu e unica solutie de-a pastra relatia. oamenii fac prima oara sex cind simt ca relatia lor e in tupic crede-ma ca totul va fi bine si fara sex; iar boyfriendul tau daca te iubeste cu adevarat nu va avea nevoie sa se culce cu tine si iti va fi fidel mereu vlada

| anutzame96 a răspuns:

Sigur te place:* bafta cu elsmug

| kidda_6647 a răspuns:

Nu cred ca daca simtea ceva pentru. tine ar fi asteptat atata timp. si nu trebuia sa ii zici direct ca il placi si de multe ori si. baietii nu trebuie sa stie sentimentele noastre. fii mai subtila.