| Gabica a întrebat:

M-am indragostit de cel mai bun prieten al meu care este, in acelasi timp, fostul iubit al celei mai bune prietene ale mele(ea s-a despartit de el). Nu stiu daca el mai simte ceva pentru ea... dupa ce s-au despartit stiu ca el o mai placea, dar acum, n-am nicio idee. El se compotra dintotdeauna foarte dragut cu mine dar de la un timp am devenit mai apropiati si uneori cred ca simte ceva pentru mine, sau poate doar imi doresc sa simta ceva pentru mine.Si prietena mea arata putin mai bine ca mine:e mai slaba, mai mare-n bust.Eu sunt mult mai matura, mai serioasa ca ea... ea este copilaroasa si el intotdeauna se plangea de asta.Pana acum ceva timp el incerca sa ma faca sa fiu iar cu un fost iubit pentru care nu am simtit nimic si pe care acum il urasc, dar acum s-a oprit din asta! Credeti ca ar putea fi un semn? Nu pot sa ii spun ca il plac pentru ca mi-e frica sa nu fiu refuzata si sa nu stric prietenia dintre noi, o prietenie foarte frumoasa, de altfel.Si,el sta cu o fosta cea mai buna prietena de-a lui pe care a placut-o si sunt geloasa.Si fata aia e o tarfulita pe care nu o suport deloc si i-am zis si lui asta si el ii tot ia apararea! Ce sa fac? Help me!

5 răspunsuri:
| Sweet111 a răspuns:

Nu te grabi sa-i spui ca il placi mai asteapta putin, intii afla cu adevarat daca te place si el. cind o sa fii sigura ca si el te place poti sa-i spui! sau poti pur si simplu sa astepti sa faca el primul pas!

P.S cind esi cu el fii si tu mai fresh fate mai frumi si o sa vezi ca o sa aiba efectwinking big grin
Iar pe tifrulita pina la urma o sa o vada si el ca nu-i cu nimic mai buna, pina la urma va sti cine e ea cu adevarat!
Baftaa Dinutzz

| doc69 a răspuns:

Nu te gandi cum arata ea ci cum te simti tu.Important este intotdeauna sa faci ceea ce simti astfel implinirile le vei simti usor iar esecurile nu vor fi atat de dureroase.Si nu este important sa umrezi orbeste un sfat sau altul sau acest raspuns,important este sa te uiti in tine, si sa gandesti cum simti si ce simti ca e bine pentru tine si asta sa faci, sa exprimi clar si fara echivoc.din tot ce ai spus practic tu te gandesti la toti din jur si la tine deloc.fa invers si asa actioneaza pentru ca. daca tu esti bine si cei din jur vor simti asta iar daca nu asta e
viata merge inainte

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Eu zic sa lasi timpul sa decida. Dar dupa cate zici cred ca e un semn, cred ca te place. Nu strica prietenia cu el spunandu`i tu ca il place. Asteapta`te sa-ti zica el, asa am facut eu si s-au dus naiba 14 ani de prietenie straight face. Cred ca cu fata aia nu are nimic, as zice ca ar vrea sa aiba ceva frrm cu tine. Da`i semne, multe semne love struck. Iar apoi asteapta, nu te grabi :*. Baftaa big hug

| madykary a răspuns:

Draga mea.e greu...stiu,te inteleg perfect! tu incearca sa vorbesti cu acest baiat deschis despre sentimetele tale sau ale voastre dar cu conditia ca acest baiat sa tina mai in secret tot ce discutati.INIMA NU RESPECTA REGULI! draga mea, ai mare grija ca acest baiat sa nu-ti franga inima cum i-a facut-o si pritenei tale! daca acest tip este ''fustangiu'' inlatura-te de el...cauta pe cineva care cu adevarat te v-a aprecia! poate acel baiat cauta doar o aventura. cerceteaza acest aspect serios si apoi mai vezi daca te merita acest baiat sau nu!:*

| IuliaaAntoniaa a răspuns:

Incearca sa-i arati ca fata aia chiar nu tine la ell si ca umbla cu mai multi si nu-ti fie frica ar trebui sa-i spui ceea ce simtii si daca simte si el acelasi lucru va fi bine daca nu veti ramane amici te asigur sau daca nu vrei sa-i zici arata-i putina indiferenta nu mai vorbi cu el, nu mai sta atata cu el si daca el chiar tine la tine te va cauta si va face el primul pas :* sper ca ti-am fost de folos cat de cat:*:* bafta:*:*