| idAPeDos a întrebat:

Am si eu o problema. E vorba de o fosta prietena; am fost impreuna ceva timp, dar ea se purta ciudat, ma cam ignora. Am iesit cu ea si cu inca un cuplu si ea statea cu spatele la mine de vorba cu ceilalti doi si nici macar nu ma baga in seama. Dupa 20 de minute am plecat si cand ea a venit dupa mine zicea ca nu a facut nimic si m-a cam suparat si ne-am despartit. Timp de 2 luni nu am vorbit si am crezut ca nu mai vrea sa aiba vreo legatura cu mine. Intre timp am mai fost impreuna cu o fata, dar am aflat ca fosta prietena regreta ce s-a intamplat si auzisem ca plangea zilnicstraight face. Acum au trecut 5 luni si as face orice sa am impac cu ea. Am incercat ceva timp, am discutat, am iesit, dar ea imi zice ca nu mai poate fi cu mine si nu stiu ce sa mai fac. Vreun sfat ceva? ...va rog!straight face

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Se joaca cu sentimentele tale, cand vrei sa te impaci cu ea iti intoarce spatele iar cand iesi cu alta ..afli ca plange, cred ca nu stie ce vrea, uit-o

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata ti-a spus adevarul si tu trebuie sa-l accepti.

| idAPeDos explică (pentru neutrino):

Totusi ea inca plange dupa faza de atunci si nu pot sa renunt la ea. Deci eu o iubesc si as face orice sa fim iar impreuna pentru ca stiu ca m-am schimbat si nu as mai face ceva s-o ranesc iar!straight face

| Azµre a răspuns:

Să uiți și să treci peste.

| idAPeDos explică (pentru Azµre):

Si asta ar insemna sa renuntstraight face, iar! Sunt genu' pesimist, da' macar cu chestia asta vreau sa raman optimiststraight facesi trebuie' sa pot sa fac cevastraight face

| Azµre a răspuns (pentru idAPeDos):

Nu e vorba de optimism, pur și simplu fii realist!

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru idAPeDos):

Nu e vorba de optimism aici. Daca nu te mai vrea, trebuie sa renunti. Dragoste cu sila nu se face.