| mayaqueen a întrebat:

M-am indragostit de un baiat din liceu si el nu stie asta ce pot sa fac?sad

16 răspunsuri:
| JoJo a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine... daca esti timida nu prea ai ce sa faci, trebuiesa ai tupeu sa-i dai semne ca existi de fapt si ca ar trebui sa-si intoarca privirea si spre tine!winking
Eu am incercat sa uit si cred ca am reusittongue

| NoName0011 a răspuns:

Aratai tu cumva. du-te vb cu el, pe messenger

| stetoscop a răspuns:

Daruieste i un sandwich cu salam si cu castraveti muratilaughing
Dragostea trece prin stomac

| faranume a răspuns:

Ii poti spunewinkingwinkingwinking... dar nu direct mai intai imprieteniti-va!

| blunts a răspuns:

Pai du-te la el intreaba-l cum il cheama si alte chestii din astea si dupa aia daca te place o sa te cheme in oras... Eu asa as face daca o fata sar baga in seama cu mine si miar place de ea

| M.madallina a răspuns:

Poti afla chiar tu de la el daca te place, sau prin intermediul prietenilor lui.sa nu te rusinezi in fata lui, spune-i ce simti.am mai spus si voi mai spune:mai sunt baieti draguti pe lumea asta.

| karuan a răspuns:

Pai afla-i messu si de acolo o sa poti sa vorbesti despre tot ce vrei? si o intrebare u esti frumoasa ca sa te placa si el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii aflii id-ul sau nr de telefon si vb prin intermediul acestora iar dupa aceea totul va veni de la sine.
Bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ce mai stai, atacă, ieși în evidență...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ii atragi atentia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l cunosti mai intai... daca e un tip matur, serios poti sa-i spui in fata. dar daca iti demonstreaza ca e un copil, mai bine stai cuminte.si iti intorci privirea catre altcineva care sa merite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoral.tongue

| teenager a răspuns:

Salut! si eu sunt cam in aceeasi situatie, insa incerc sa ies in evdenta, i-am aflat id de mess, am vorbit cu el insa la inceput nu i-am spus cine sunt pentru a avea ocazia sa-l cunosc mai bine iar acum i-am spus si e totul foarte ok. dupa cum zicem incearca sa iesi in evidenta, zambeste-i de cate ori ai ocazia, roaga ceva prieten(a) sa va faca cunostinta, si fi tu insati in preajma lui... mult succes!

| teenager a răspuns:

A si inca ceva...nu te teme ca va afla ca iti place de el... daca stie cu atat mai bine, caci cu aceasta ocazie iti va acorda mai multa atentie...si oricum nu o sa te manance, adica e permis sa privim, sa admiram si chiar si sa ne indragostim nu?

| andreuk a răspuns:

Zambeste si razi cat mai mult in prezenta lui deoarece il vei face interesat ce-i cu tine de ce razi strident? Nu fi timida fiindca isi va da seama. Eu am patit-o. Fi tupeista si atragel cu privirea. Vorbeste la urechea unei fete si uita-te la el cu ochi cuceritori, dar nu-i arata ca il placi. Fa-l sa creada ca asa esti tu. Te uiti la el fara importanta si continua tot asa. Fi prin preajma lui o zi, doua, apoi o zi prefa-te ca nu exista. Sigur te vei descurca. Toate fetele sunt cuceritoare. Eu sunt intr-o postura mai proasta decat a ta. Crede-ma

| avkat a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie si intr-o zi m-am dus si i-am zis desi mi-a luat cam o luna sa-mi fac curaj. a zambit putin si asta a fost tot.ai cumva niste idei pentru mine?