| bianca1 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat. El ma place! Nu ne-am sarutat niciodata. Colegii au aflat si tot ne provoaca sa ne sarutam. Ce sa facem? E urgent.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Important e sa faceti ce va place voua nu ce vor colegii

| Ofiintă a răspuns:

Intr-o relatie, voi doi veti hotari succesiunea evenimentelor principale!
Este relatie voastra nu al lor, pur si simplu nu le dati importanta!

| cosmin2344 a răspuns:

Te-au luat prea tare colegii de pe tpu.cunosc situatia data, sunt lucruri ce emotioneaza te fac sa rosesti si nu gasesti scaparea. problema este ca in situatia asta colegii vostri vostri nu facdecat sa amplifice atat sentimentele voastre cat si timiditatea fata de ei si de voi. trebui curaj, ori daca el nu indrazneste i-ati tu inima in dinti, trage tare aer in piept si sarutal cu patima si nesat de parca ti-ai dori sa-l lasi fara rasuflare, intre timp observa totusi ce se intampla in jurul vostru..va fi liniste si toata lumea amutita, invidiandu-ti curajul focul si patima. cu bine

| W3R4 a răspuns:

Şai tu faci ce-ţi spun colegii, sau ce-ti spune inima?
Dacă tu nu simţi acest lucru, nu trebuie să te dai mare în faţa colegilor că poti să săruti un băiat, chiar dacă vă placeţi reciproc.
Poate ei vor doar să râdă de voi.
Nu-i mai lua în seamă, şi nu le face lor jocul!

| KinderBeeeib a răspuns:

Acceptati provocarile.

| 7639781254 a răspuns:

Nu pot sa cred ca ai postat intrebarea asta aici! Daca vrei sa-l saruti, saruta-l! Daca nu vrei, nu-l saruta!

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimLove14 a răspuns:

Nu accepta provocarile! Adica cine sunt ei sa va spuna cand sa va sarutati? E treaba voastra si nu a lor! Trebuie sa le spuneti sa va lase-n pace si sa isi vada de propria lor viata! Sincer nu ar trebui sa te lasi convinsa de colegii tai.Asa a patit si o prietena de-a mea:colegii ii tot spuneu "e doar un fum (de tigara), doar nu mori de la atata" iar ea ca sa nu para idioata a tras un fum apoi l-a tras si pe al doilea si acum nu se mai poate opri.Colegii sunt de multe ori o influenta rea. Daca tu vrei sa-l saruti, saruta-l dar cand te simti tu pregatita.Succes happy

| CelesteBridgit990 a răspuns:

Pai e randu` vostru ii puneti si pe ei sa se sarute laughing asa in grup :!